Мобилно меню

Достойно представяне на България на европейското по тенис на маса

В отборната надпревара до 13 години, тенисистите ни се наредиха 13-и, а най-предно място в индивидуалното състезание зае Анна Гудеманова, която отпадна на осминафинал от бъдещата европейска шампионка
Достойно представяне на България на европейското по тенис на маса
657

Българският национален отбор се представи достойно на първото в историята европейско първенство по тенис на маса за смесени отбори до 13 години, което се проведе в Загреб. Родните участници в състезанието бяха 13-годишната Анна Гудеманова и 11-годишните Мирослав Шмидт, Виктор Димитров, Белослава Балканска и Полина Енчева, всички от варненския клуб "Комфорт". В отборната надпревара България зае 13 място в конкуренцията на 28 отбора. 

В индивидуалната надпревара се включиха представители на 34 държави. Най-предното класиране за български състезател постигна Анна Гудеманова, която попадна в ТОП 16. Анна отпадна на осминафинал от бъдещата европейска шампионка Алексия Нодин. Място в ТОП 32 на Европейското първенство заслужиха Мирослав Шмидт и Виктор Димитров (отпаднал от бронзовия медалист от турнира), Белослава Балканска се класира за основна схема, а Полина Енчева прекрати участието си в турнира заради заболяване. 

Треньорът на малките таланти, Стоян Поппетров изрази задоволство от представянето на възпитаниците си на Европейското първенство до 13 години. 

„Догодина ще се борим за още по-големи успехи! Винаги се стремим да надграждаме постигнатото! Нашата тенис общност е малка, но задружна! Имаме силно поколение подрастващи тенисисти, конкурентно на европейската сцена! Продължавайте да подкрепяте талантливите ни деца и вярвайте във възможностите им! За да имаме добри състезатели при мъжете и жените трябва да се започне от най-ранна детска възраст с правилна методика в обучението им!“, обобщи Стоян Поппетров. 

Той пожела успех на всички състезатели, които ще представят България на Балканското първенство до 15 и до 19 години, което ще се проведе от 28 юни до 2 юли.

2023 © Варна е / снимки: СКТМ "Комфорт"

Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Константин Илиев стана вицешампион индивидуално на двойки и смесени двойки
Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Състезателите на варненския клуб по тенис на маса Комфорт записаха успешно участие в Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за момчета и момичета до 11 години, проведено в Благоевград.

В отборната надпревара тимът от морската столица в състав Константин Илиев, Божидар Георгиев, Димитър Рафаилов и Константин Петров заслужи бронзовите медали. В срещата за третото място състезателите на Комфорт Варна се наложиха над отбора на Машстрой Пловдив и заслужено се качиха на почетната стълбичка.

Добро беше представянето и в индивидуалното първенство. Константин Илиев спечели сребърния медал след силно представяне през целия турнир.

В полуфиналната среща той победи Дан Желязков от СКТМ Варна 2015 с 3:1 гейма. Във финала Илиев бе много близо до шампионската титла, след като поведе с 2:0 гейма срещу Емил Попов - СКТМ Попови Стамболийски, но в крайна сметка отстъпи драматично с 2:3.

Отличия за СКТМ Комфорт бяха завоювани и в надпреварата на двойки. Божидар Георгиев получи бронзов медал заедно с Теодор Янев (Янтра Полски Тръмбеш), а Константин Илиев заедно с Павел Павлов (Попови Стамболийски) спечели сребърно отличие.

При смесените двойки Константин Илиев и Яна Божкова (Машстрой Пловдив) достигнаха до финала и спечелиха сребърните медали след отлично представяне.

Достойно се представи и Андрея Господинова, която участва в първото си държавно първенство. Тя успя да преодолее квалификациите и да се класира за основната схема, натрупвайки ценен състезателен опит.

Добро представяне записаха и Димитър Рафаилов и Константин Петров в турнира на двойки. Двамата достигнаха до четвъртфиналите, където отстъпиха на по-опитна двойка.

От ръководството на СКТМ Комфорт Варна подчертаха, че доброто представяне на турнира в Благоевград е поредно доказателство за успешната работа на клуба с младите състезатели, за което благодариха и на всички треньори.

2026 © Варна е