Мобилно меню

Две тенисистки на Комфорт в състава на България за Европейското

Шампионатът на Стария континент по тенис на маса ще е от 13 до 19 октомври в Хърватия
Две тенисистки на Комфорт в състава на България за Европейското
569

Две състезателки на варненски клуб по тенис на маса "Комфорт" са част от състава на националния отбор за жени, който ще представи България на Европейското първенство. Шампионатът на Стария континент ще е от 13 до 19 октомври в хърватския град Задар. На финалния етап участват 24 отбора, които са разпределени в 8 групи по 3 отбора. Женският ни тим се класира след квалификация в Босна и Херцеговина през януари тази година. 

На европейското първенство по тенис на маса за жени България ще бъде представена от Мария Йовкова и Виктория Персова от варненския клуб по тенис на маса "Комфорт", Цветелина Георгиева (Юнак Ардино), и Калина Христова (ЦСКА София).

Треньор на тенисистките ни е Константин Парапанов.

Родните представителки са в група F заедно със съставите на Полша и Унгария и за да продължи към 1/8 финалите, е нужно да се класират на едно от първите две места в групата.

"Въпреки че в нашата група са два от най-силните отбори на първенството, имаме добри шансове за победа с Унгария и вярвам, че това ще бъде ключовия мач за класирането ни напред", коментира старши треньорът на националните ни отбори Деян Георгиев.

Представянето на женския ни състав в Европейското първенство бе подгряно по най-добрия начин, след като младите ни спортисти до 13 години заслужиха бронзови медали в надпреварата на Стария континент. Основна част от звездното представяне на малките лъвчета бяха варненските тенисистки Полина Енчева и Белослава Балканска.

Заедно със съотборниците си Стефан Бончев, Димитър Димитров, Лъчезар Христов и Калина Стефанова, те успяха да извоюват първото класиране на България за полуфинал от 46 години насам. 

2025 © Варна е

Бронз за варненския тенисист Йоан-Давид Олива от Балканското първенство в Албена

Константин Илиев достигна до четвъртфинал при дебюта си в състезание от подобен ранг
Бронз за варненския тенисист Йоан-Давид Олива от Балканското първенство в Албена

Младите надежди на варненския клуб по тенис на маса Комфорт Йоан-Давид Олива и Константин Илиев защитиха достойно цветовете на България на Балканското първенство по тенис на маса за деца до 11 и 13 години, което се проведе в курорта Албена.

Йоан-Давид Олива завоюва бронзов медал в индивидуалната надпревара при 13-годишните. По пътя към отличието той постигна впечатляваща победа над първата ракета на Турция в четвъртфиналите. В полуфинала изигра изключително драматичен двубой срещу молдовеца Николае Бокур. След изоставане от 0:2 гейма Йоан-Давид показа характер и изравни до 2:2, а в решителния пети гейм поведе с 9:6, но след инфарктен финал отстъпи с 10:12 и остана с бронзовото отличие.

Отлично се представи и Константин Илиев при 11-годишните. В своето първо участие на Балканско първенство той достигна до четвъртфиналите в индивидуалната надпревара. Там се изправи срещу бъдещия балкански шампион Владимир Филимон и въпреки, че водеше в резултата в първите два гейма, не успя да стигне до победата. Константин показа много добра игра и сериозен потенциал за бъдещи успехи, коментира главният треньор на СКТМ Комфорт Стоян Поппетров.

Успешно беше и представянето на Константин Илиев при двойките, където заедно със своя партньор от Молдова се класира сред най-добрите 8 на Балканското първенство.

От клуб Комфорт поздравиха своите състезатели за достойните изяви и спортсменския дух, демонстриран в турнира. 

2026 © Варна е