Григор Димитров с нова убедителна победа на US OPEN

Топ тенисистът ни продължава към третия кръг без загубен сет

Григор Димитров се класира без загубен сет за третия кръг на Откритото първенство на САЩ. Поставеният под №9 българин победи във втория кръг с 6:1, 6:1, 7:6(4) №62 в световната ранглиста Ринки Хиджиката (Австралия). Срещата продължи 2 часа и 13 минути. Това е трета победа от три мача за Димитров срещу този съперник, отбелязват от Българската федерация по тенис.

На старта на турнира Григор елиминира с 6:3, 6:4, 6:2 квалификанта Кириан Жаке от Франция.

На 1/16-финалите Димитров ще играе срещу победителя от мача между №23 в света Себастиан Баес (Аржентина) или №40 Талон Хрийкспоор (Нидерландия).

Димитров поведе с 5:0 в първия сет срещу Хиджиката, а във втория спечели четири поредни гейма от 2:1 до 6:1. Българинът проби за 4:2 в третия сет, но допусна изравняване при 4:4. При 6:5 Димитров пропусна два поредни сетбола при сервис на Хиджиката и така се стигна до тайбрек. В него Димитров поведе с 6-1 и спечели със 7-4 точки.

2024 © Варна е / снимка: ATP Tour

Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки от турнир в Италия

Нестеров стана вицешампион на сингъл

Националите на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров и Янаки Милев спечелиха титлата на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българите, които са водачи в схемата, победиха на финала представителите на домакините Масимо Джунта и Мариано Тамаро с 6:3, 6:3 за 66 минути.

За тях това беше втори двубой за деня. Нестров и Милев спечелиха първия си мач на полуфиналите срещу поставените под номер 3 Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция) след обрат с 6:7, 7:6(3), 10:8 за 2:10 часа. Срещата беше прекратена след първия сет вчера и се доигра днес.

За Нестеров това е седми трофей в кариерата при дуетите от турнирите на Международната федерация по тенис, а за Милев - четвърти.

Преди седмица Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула (Италия), отбелязват от Българската федерация по тенис.

Пьотр Нестеров загуби на финала на сингъл по-рано днес. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания) с 2:6, 6:7(5) за 2:04 часа.

2024 © Варна е / снимка: Българска федерация по тенис