Григор Димитров се изправя срещу Циципас в полуфинал на Мастърса в Париж

В четвъртфиналите българският тенисист отстрани поляка Хуберт Хуркач в много здрав трисетов сблъсък

Григор Димитров стана първият полуфиналист на Мастърс турнира по тенис в Париж, след като в четвъртфиналите отстрани поляка Хуберт Хуркач в много здрав трисетов сблъсък.

Най-добрият български тенисист се наложи над своя съперник с 6:1, 4:6, 6:4 за 100 минути игра. Четвърта победа от четири мача за Димитров срещу Хуркач гарантира на българина класиране за финалната четворка на надпревара от категория АТР 1000 за 10-и път в кариерата му. С този успех Григор заработи 360 точки за световната ранглиста, отбелязват от родната тенис федерация.

За Димитров това ще бъде втори полуфинал в зала "Берси" след този през 2019-а година, когато той бе спрян на крачка от битката за трофея от Новак Джокович. Четири години по-късно между 32-годишния хасковлия и финала стои единствено Стефанос Цицпас.

Стефанос Циципас и Григор Димитров имат седем мача помежду си до този момент, като гъркът води убедително в съперничеството с 6:1. През тази година те вече са се срещали на "Юнайтед Къп" в Австралия, като успехът отново е бил за гръцкия състезател в три сета. Двубоят между двамата на 4 ноември ще започне около 15:00 часа българско време.

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас се класира за полуфиналите в турнира, след като се наложи над руснака Карен Хачанов с 6:3, 6:4 за час и 19 минути игра. Полуфиналът ще е втори пореден за Циципас в Париж, след като миналата година отпадна от Новак Джокович.

2023 © Варна е

70 тенисисти се включиха в турнира за любители "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024

16-ото издание на турнира предложи оспорвани мачове

Някои от най-изявените представители на любителския тенис в България за поредна година се включиха в турнира "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024.

70 участници от цялата страна се включиха в 16-ото издание на турнира.

Победители бяха излъчени на сингъл и двойки мъже. "Всички двубои преминаха в духа на спортсменската игра, а най-много атрактивни моменти имаше по време на четвърт финалите", отбелязват организаторите.

След много оспорвани мачове на сингъл купата на победителя отиде при Християн Манолов, негов съперник на финала бе Петър Станев.

При двойките мъже победата е за Мартин Младенов и Радослав Иванов. Техни подгласници станаха Иван Канечев  и Евгений Полшников.

Победителите и финалистите получиха купи осигурени от Дирекция Спорт към Община Варна, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от хотел Приморски, A1 и Aquahouse Thermal & Beach.
16-ият тенис турнир "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024 по традиция беше организиран със съдействието на Тенис клуб "Супер спорт".

2024 © Варна е / снимка "Св. Св. Константин и Елена къп"