Григор се изправя срещу Дзюнчън Шан във втория кръг на Уимбълдън

Поставеният под №10 българин се класира след убедителна победа срещу Душан Лайович от Сърбия

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на предпоследния за годината турнир от големия шлем - Уимбълдън. Поставеният под №10 българин победи с 6:3, 6:4, 7:5 56-ия в световната ранглиста Душан Лайович от Сърбия. Срещата продължи час и 14 минути. Това е трета победа от четири мача за Димитров срещу Лайович.

Българинът поведе с 3:0 в първия сет срещу Лайович и го спечели с 6:3. Във втората част Димитров проби още в първия гейм и се наложи с 6:4. В третия сет Григор изостана с 0:3, но спечели шест от следващите седем гейма и заслужено достигна до крайния успех в сета и мача.

Във втория кръг на Уимбълдън Димитров ще играе срещу Дзюнчън Шан от Китай, който надделя над Кристиан Гарин също с 3:0 сета. При евентуален успех на Димитров срещу Дзюнчън Шан, възможни следващи съперници на българина са Даниил Медведев на осминафинал и водачът в схемата Яник Синер на четвъртфинал.

2024 © Варна е / снимка: Wimbledon

70 тенисисти се включиха в турнира за любители "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024

16-ото издание на турнира предложи оспорвани мачове

Някои от най-изявените представители на любителския тенис в България за поредна година се включиха в турнира "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024.

70 участници от цялата страна се включиха в 16-ото издание на турнира.

Победители бяха излъчени на сингъл и двойки мъже. "Всички двубои преминаха в духа на спортсменската игра, а най-много атрактивни моменти имаше по време на четвърт финалите", отбелязват организаторите.

След много оспорвани мачове на сингъл купата на победителя отиде при Християн Манолов, негов съперник на финала бе Петър Станев.

При двойките мъже победата е за Мартин Младенов и Радослав Иванов. Техни подгласници станаха Иван Канечев  и Евгений Полшников.

Победителите и финалистите получиха купи осигурени от Дирекция Спорт към Община Варна, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от хотел Приморски, A1 и Aquahouse Thermal & Beach.
16-ият тенис турнир "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024 по традиция беше организиран със съдействието на Тенис клуб "Супер спорт".

2024 © Варна е / снимка "Св. Св. Константин и Елена къп"