Григор се изправя срещу Дзюнчън Шан във втория кръг на Уимбълдън

Поставеният под №10 българин се класира след убедителна победа срещу Душан Лайович от Сърбия

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на предпоследния за годината турнир от големия шлем - Уимбълдън. Поставеният под №10 българин победи с 6:3, 6:4, 7:5 56-ия в световната ранглиста Душан Лайович от Сърбия. Срещата продължи час и 14 минути. Това е трета победа от четири мача за Димитров срещу Лайович.

Българинът поведе с 3:0 в първия сет срещу Лайович и го спечели с 6:3. Във втората част Димитров проби още в първия гейм и се наложи с 6:4. В третия сет Григор изостана с 0:3, но спечели шест от следващите седем гейма и заслужено достигна до крайния успех в сета и мача.

Във втория кръг на Уимбълдън Димитров ще играе срещу Дзюнчън Шан от Китай, който надделя над Кристиан Гарин също с 3:0 сета. При евентуален успех на Димитров срещу Дзюнчън Шан, възможни следващи съперници на българина са Даниил Медведев на осминафинал и водачът в схемата Яник Синер на четвъртфинал.

2024 © Варна е / снимка: Wimbledon

Пьотр Нестеров се класира за полуфинали на сингъл и двойки на турнир в Италия

Състезателят на варненския тенис клуб Черно море Елит и неговият партньор Янаки Милев са поставени под №1 в схемата

Националите на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров и Янаки Милев се класираха за полуфиналите на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 000 долара, съобщават от родната тенис федерация.

Поставените под №1 българи направиха обрат и победиха на четвъртфиналите с 3:6, 6:4, 10-8 Федерико Агилар и Хоакин Агилар от Уругвай. Срещата продължи 82 минути.

Предишната седмица Нестеров и Милев победиха 19-годишните близнаци Агилар и на четвъртфиналите на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула, а след това триумфираха с титлата.

За място на финала българите ще играят срещу третите в схемата Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция).

По-рано днес Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл. Българинът победи с 6:1, 6:4 руснака Кирил Киватцев, а за място на финала той ще играе срещу 35-годишния ветеран Андрей Мартин (Словакия).

2024 © Варна е / снимки: Българска федерация по тенис