Мобилно меню

Контузия спря Гришо на US OPEN

Топ тенисистът ни се отказа в четвъртфинала поради травма
Контузия спря Гришо на US OPEN

Контузия не позволи на Григор Димитров да се класира за втори път на полуфинал на Откритото първенство на САЩ. Най-добрият ни тенисист, който беше поставен под №9 в US OPEN се отказа поради контузия в четвъртфиналния сблъсък срещу №20 в световната ранглиста Франсис Тиафо (САЩ) при резултат 3:6, 7:6(5), 3:6, 1:4. Гришо се опита да се бори на корта в продължение на 3 часа, но в края травмата му надделя и се наложи да прекрати преждевременно участието си в двубоя. 

Така топ тенисистът ни не успя да повтори най-доброто си класиране на US OPEN. През 2019 г. той достигна до полуфиналите, а там беше спрян от Даниил Медведев (Русия).

Българинът започна лошо срещата и след два пробива загуби първия сет с 3:6. 

Във втората част Димитров изостана с 1:4, но успя да изравни при 4:4, а след това изпусна и точка за пробив за 5:4. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Григор поведе с 6-3 точки и от третата си възможност изравни сетовете. 

В третата част Димитров поведе с 2:1, но загуби пет от следващите шест гейма. Българинът видимо не се чувстваше добре на корта, като в края сякаш нямаше търпение сетът да завърши, за да бъде взет медицински таймаут.

Физическото състояние на Димитров не се промени и в началото на четвъртия сет. Той трудно сервираше и се движеше по корта. Тиафо поведе с 4:1 гейма и в крайна сметка Димитров се отказа от участие в мача, съобщават от Българската федерация по тенис.

2024 © Варна е

Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Константин Илиев стана вицешампион индивидуално на двойки и смесени двойки
Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Състезателите на варненския клуб по тенис на маса Комфорт записаха успешно участие в Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за момчета и момичета до 11 години, проведено в Благоевград.

В отборната надпревара тимът от морската столица в състав Константин Илиев, Божидар Георгиев, Димитър Рафаилов и Константин Петров заслужи бронзовите медали. В срещата за третото място състезателите на Комфорт Варна се наложиха над отбора на Машстрой Пловдив и заслужено се качиха на почетната стълбичка.

Добро беше представянето и в индивидуалното първенство. Константин Илиев спечели сребърния медал след силно представяне през целия турнир.

В полуфиналната среща той победи Дан Желязков от СКТМ Варна 2015 с 3:1 гейма. Във финала Илиев бе много близо до шампионската титла, след като поведе с 2:0 гейма срещу Емил Попов - СКТМ Попови Стамболийски, но в крайна сметка отстъпи драматично с 2:3.

Отличия за СКТМ Комфорт бяха завоювани и в надпреварата на двойки. Божидар Георгиев получи бронзов медал заедно с Теодор Янев (Янтра Полски Тръмбеш), а Константин Илиев заедно с Павел Павлов (Попови Стамболийски) спечели сребърно отличие.

При смесените двойки Константин Илиев и Яна Божкова (Машстрой Пловдив) достигнаха до финала и спечелиха сребърните медали след отлично представяне.

Достойно се представи и Андрея Господинова, която участва в първото си държавно първенство. Тя успя да преодолее квалификациите и да се класира за основната схема, натрупвайки ценен състезателен опит.

Добро представяне записаха и Димитър Рафаилов и Константин Петров в турнира на двойки. Двамата достигнаха до четвъртфиналите, където отстъпиха на по-опитна двойка.

От ръководството на СКТМ Комфорт Варна подчертаха, че доброто представяне на турнира в Благоевград е поредно доказателство за успешната работа на клуба с младите състезатели, за което благодариха и на всички треньори.

2026 © Варна е