Мобилно меню

Мирослав Шмидт беше крачка от победата срещу световния номер 6 в тениса на маса

Варненските тенисисти се представиха достойно на Европейското по тенис на маса, обобщи клубният им треньор
Мирослав Шмидт беше крачка от победата срещу световния номер 6 в тениса на маса
800

На крачка от сензационна победа във втория кръг на Европейското първенство по тенис на маса до 15 години беше 11-годишният талант на националния отбор на България и варненския "Комфорт" Мирослав Шмидт. Труден жребий отреди двубой на българския тенисист срещу шестия в световната ранглиста до 15 години и поставен под номер 1 в схемата на шампионата на стария континент в Полша - Юлиан Рзихаучек от Австрия. Шмидт поведе с 3:1 гейма, но австриецът не допусна изненада и спечели двубоя с 4:3 (9:11, 11:7, 7:11, 8:11, 11:9, 11:8, 11:8).

Добро представяне в турнира записа и другият представител на СКТМ "Комфорт" Виктор Димитров, който преодоля груповата фаза, но отпадна в първия кръг.

"Горд съм с предствянето на нашите талантливи състезатели Мирослав Шмидт и Виктор Димитров. С играта си те показаха,че ги очаква светло бъдеще на европейската сцена", коментира наставникът на Шмидт и Димитров в СКТМ "Комфорт" Стоян Поппетров.

2023 © Варна е

Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Константин Илиев стана вицешампион индивидуално на двойки и смесени двойки
Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Състезателите на варненския клуб по тенис на маса Комфорт записаха успешно участие в Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за момчета и момичета до 11 години, проведено в Благоевград.

В отборната надпревара тимът от морската столица в състав Константин Илиев, Божидар Георгиев, Димитър Рафаилов и Константин Петров заслужи бронзовите медали. В срещата за третото място състезателите на Комфорт Варна се наложиха над отбора на Машстрой Пловдив и заслужено се качиха на почетната стълбичка.

Добро беше представянето и в индивидуалното първенство. Константин Илиев спечели сребърния медал след силно представяне през целия турнир.

В полуфиналната среща той победи Дан Желязков от СКТМ Варна 2015 с 3:1 гейма. Във финала Илиев бе много близо до шампионската титла, след като поведе с 2:0 гейма срещу Емил Попов - СКТМ Попови Стамболийски, но в крайна сметка отстъпи драматично с 2:3.

Отличия за СКТМ Комфорт бяха завоювани и в надпреварата на двойки. Божидар Георгиев получи бронзов медал заедно с Теодор Янев (Янтра Полски Тръмбеш), а Константин Илиев заедно с Павел Павлов (Попови Стамболийски) спечели сребърно отличие.

При смесените двойки Константин Илиев и Яна Божкова (Машстрой Пловдив) достигнаха до финала и спечелиха сребърните медали след отлично представяне.

Достойно се представи и Андрея Господинова, която участва в първото си държавно първенство. Тя успя да преодолее квалификациите и да се класира за основната схема, натрупвайки ценен състезателен опит.

Добро представяне записаха и Димитър Рафаилов и Константин Петров в турнира на двойки. Двамата достигнаха до четвъртфиналите, където отстъпиха на по-опитна двойка.

От ръководството на СКТМ Комфорт Варна подчертаха, че доброто представяне на турнира в Благоевград е поредно доказателство за успешната работа на клуба с младите състезатели, за което благодариха и на всички треньори.

2026 © Варна е