Мирослав Шмидт с отличие в турнира на световните надежди по тенис на маса

Талантът на СКТМ "Комфорт" заслужи бронз

Бронзов медал от турнира на световните надежди по тенис на маса на ITF спечели състезателят на варненския клуб "Комфорт" Мирослав Шмидт. Личен треньор на Мирко е Стоян Поппетров.

Талантът от морската столица се представи отлично в международния лагер с двуразови тренировки и турнира за най-добрите в своята възраст, който се проведе във френския град Хеннебонт.

Мирослав Шмидт излезе с 6 победи и 2 загуби от груповата фаза на международната надпревара, като представянето му отреди второ място от 10 състезатели в групата.

В първия кръг от основната схема Шмидт беше сред поставените тенисисти и получи почивка. Варненецът поднови участието си в четвъртфиналната фаза на турнира, където се наложи над американеца Кеф Норани с 3:2 гейма в изключително драматичен мач.

Мирослав загуби полуфиналния си сблъсък срещу Данило Фасо от Италия с 0:3 гейма, а в малкия финал отстъпи от колумбиеца Емануле Оталваро с 2:3 гейма. Въпреки поражението, според регламента на турнира, и Шмидт, и съперникът му бяха наградени с бронзови медали.

Мирослав Шмидт е една от големите надежди на варненския спорт. Талантливият състезател по тенис на маса няколко години подред е сред отличените за младо дарование в наградите за спортист на годината на Варна. Лауреат е и на фондацията на Димитър Бербатов в категория Спорт.

2023 © Варна е

Мария Йовкова и Калина Христова станаха европейски университетски шампионки

Дамският тим на България по тенис на маса заслужи сребро в отборната надпревара

Състезателката на варненския клуб по тенис на маса Комфорт Мария Йовкова и съотборничката ѝ в националния отбор на България Калина Христова станаха европейски университетски шампионки на двойки.

Отличието е второ за Мария Йовкова и Калина Христова в турнира, след сребърния медал в отборната надпревара.

Европейският университетски шампионат се провежда в унгарския град Дебрецен. В състава на България при дамите влизат също Мирослава Андронова от СКТМ Комфорт и Кръстина Иванова.

В отборната надпревара българките завоюваха първото място в своята група след победи над Чехия (3:0), Литва (3:0) и Хърватия (3:2).

В четвъртфинала тенисистките ни бяха убедителни срещу Турция (3:0), след което на полуфинал се наложиха над Полша с 3:1. Във финала българките отстъпиха на Хърватия с 1:3.

Единствената победа за родния тим завоюва Мария Йовкова, която се наложи над Марта Вукелич.