Мирослав Шмидт с отличие в турнира на световните надежди по тенис на маса

Талантът на СКТМ "Комфорт" заслужи бронз

Бронзов медал от турнира на световните надежди по тенис на маса на ITF спечели състезателят на варненския клуб "Комфорт" Мирослав Шмидт. Личен треньор на Мирко е Стоян Поппетров.

Талантът от морската столица се представи отлично в международния лагер с двуразови тренировки и турнира за най-добрите в своята възраст, който се проведе във френския град Хеннебонт.

Мирослав Шмидт излезе с 6 победи и 2 загуби от груповата фаза на международната надпревара, като представянето му отреди второ място от 10 състезатели в групата.

В първия кръг от основната схема Шмидт беше сред поставените тенисисти и получи почивка. Варненецът поднови участието си в четвъртфиналната фаза на турнира, където се наложи над американеца Кеф Норани с 3:2 гейма в изключително драматичен мач.

Мирослав загуби полуфиналния си сблъсък срещу Данило Фасо от Италия с 0:3 гейма, а в малкия финал отстъпи от колумбиеца Емануле Оталваро с 2:3 гейма. Въпреки поражението, според регламента на турнира, и Шмидт, и съперникът му бяха наградени с бронзови медали.

Мирослав Шмидт е една от големите надежди на варненския спорт. Талантливият състезател по тенис на маса няколко години подред е сред отличените за младо дарование в наградите за спортист на годината на Варна. Лауреат е и на фондацията на Димитър Бербатов в категория Спорт.

2023 © Варна е

Мирослав Шмидт спечели турнира WTT Youth Contender в Люксембург

По пътя си към титлата, състезателят на варненския клуб по тенис на маса Комфорт победи целия национален отбор на Франция за тази възраст

Мирослав Шмидт от варненския СКТМ Комфорт спечели турнира по тенис на маса до 13 години WTT Youth Contender Luxembourg 2024.

Мирослав успя да победи последователно представители на целия национален отбор на Франция. Той надделя над Ромео Мюлер с 3-1, Ноа Тесие с 3-2 и на финала Нолан Джонстън с 3-0.

След победния финал Шмидт получи поздравления лично от Ли Жингшан, клубен треньор на олимпийската вицешампионка и световна номер 1 при жените Сун Ингша.

“Благодарим на Българска федерация по тенис на маса за доверието и подкрепата, както и на всички, които писаха, подкрепяха, поздравиха и се радваха заедно с нас за успеха, който е изключително постижение за “малка” България”, написа в емоционален пост в социалните мрежи треньорът на Мирослав, Стоян Поппетров.

Другият ни представител в турнира за световната купа в Люксембург Виктор Димитров влезе в ТОП 8, след изключително драматичен мач с финалиста Нолан Джонстън, завършил 2-3 за французина.

“Вики… сърцат, атрактивен и никога не се отказва, независимо от противника!”, така го описа след срещата неговият треньор Стоян Поппетров.

“Невероятни сте момчета, сигурен съм, че всички се гордеят с вас, а за мен няма по-голяма радост да виждам и да се наслаждавам на вашите успехи”, допълни главният треньор на СКТМ Комфорт.

2024 © Варна е / снимки: СКТМ Комфорт