Мобилно меню

Националките ни по тенис на маса се класираха за европейски финали

Българките, сред които и състезателката на СКТМ Комфорт Мария Йовкова, спечелиха квалификационната си група без загубен мач
Националките ни по тенис на маса се класираха за европейски финали
898

Българският национален отбор по тенис на маса за жени завърши с три победи участието си на последната европейска квалификация в Осиек (Хърватия) и се класира за участие във финалите в Малмьо (Швеция), които ще се проведат от 10 до 17 септември 2023 г. В решителната за първото място в група 3 среща нашите момичета изтръгнаха с 3-2 победата над Англия, въпреки че в британския отбор играят две китайки.

Ето и резултатите в отделните срещи между България и Англия

Цветелина Георгиева – Ху 1-3 (11-9, 6-11, 6-11, 2-11);

Мария Йовкова – Уон 3-0 (11-6, 11-6, 11-3);

Калина Христова – Балдуин 3-1  (11-3, 9-11,11-6, 11-3);

Мария Йовкова – Ху 1-3 (5-11, 11-6, 8-11, 11-13);

Цветелина Георгиева – Уон 3-2 (11-7, 9-11, 11-7, 9-11, 11-7).

В останалите си двубои от групата националките ни надделяха над Нидерландия и Израел с по 3:0.

 

Ето и класирането във всички групи от европейската квалификация за жени:

 

Група 1

1. Австрия / 2. Белгия / 3. Уелс

 

Група 2

1. Италия / 2. Гърция / 3. Финландия

 

Група 3

1. БЪЛГАРИЯ / 2. Англия / 3. Нидерландия / 4. Израел

 

Група 4

1. Хърватия / 2. Турция / 3. Литва / 4. Босна и Херцеговина

 

Класиралите се на първите две места в групите директно получават право на участие в Малмьо, а Уелс, Финландия, Нидерландия и Литва ще спорят за останалите две квоти.

2023 © Варна е / снимка: БФТМ

Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Константин Илиев стана вицешампион индивидуално на двойки и смесени двойки
Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Състезателите на варненския клуб по тенис на маса Комфорт записаха успешно участие в Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за момчета и момичета до 11 години, проведено в Благоевград.

В отборната надпревара тимът от морската столица в състав Константин Илиев, Божидар Георгиев, Димитър Рафаилов и Константин Петров заслужи бронзовите медали. В срещата за третото място състезателите на Комфорт Варна се наложиха над отбора на Машстрой Пловдив и заслужено се качиха на почетната стълбичка.

Добро беше представянето и в индивидуалното първенство. Константин Илиев спечели сребърния медал след силно представяне през целия турнир.

В полуфиналната среща той победи Дан Желязков от СКТМ Варна 2015 с 3:1 гейма. Във финала Илиев бе много близо до шампионската титла, след като поведе с 2:0 гейма срещу Емил Попов - СКТМ Попови Стамболийски, но в крайна сметка отстъпи драматично с 2:3.

Отличия за СКТМ Комфорт бяха завоювани и в надпреварата на двойки. Божидар Георгиев получи бронзов медал заедно с Теодор Янев (Янтра Полски Тръмбеш), а Константин Илиев заедно с Павел Павлов (Попови Стамболийски) спечели сребърно отличие.

При смесените двойки Константин Илиев и Яна Божкова (Машстрой Пловдив) достигнаха до финала и спечелиха сребърните медали след отлично представяне.

Достойно се представи и Андрея Господинова, която участва в първото си държавно първенство. Тя успя да преодолее квалификациите и да се класира за основната схема, натрупвайки ценен състезателен опит.

Добро представяне записаха и Димитър Рафаилов и Константин Петров в турнира на двойки. Двамата достигнаха до четвъртфиналите, където отстъпиха на по-опитна двойка.

От ръководството на СКТМ Комфорт Варна подчертаха, че доброто представяне на турнира в Благоевград е поредно доказателство за успешната работа на клуба с младите състезатели, за което благодариха и на всички треньори.

2026 © Варна е