Отборна титла за СКТМ Комфорт при момичетата до 11 години

Момчетата на варненския клуб заслужиха бронз в отборната надпревара на държавното първенство по тенис на маса

Две отличия заслужи варненският клуб по тенис на маса Комфорт в отборната надпревара на Държавното първенство по тенис на маса до 11 години, което се проведе в Момчилград.

Момичетата на клуба заслужиха отборната титла, след пет категорични победи с по 3:0 гейма и триумфираха с титлата без загубен мач. В групата състезателките на Комфорт в състав Полина Енчева, Белослава Балканска, Симона Михайлова, Микаела Димитрова и Каролина Иванова, спечелиха първо място в групата с победи над Марек-Дигеста (Дупница), Златица и Родопи (Момчилград). На полуфинала състезателките на треньора Стоян Поппетров победиха категорично клуба „Масов тенис“ от Пловдив, а на финала отново надделяха над Марек-Дигеста (Дупница).

Титлата е трета поредна за състезателките на клуба.

Момчетата до 11 години на СКТМ Комфорт в състав Йоан-Давид Олива, Теодор Еленов, Георги Желев, спечелиха групата си с победи над Марица-Фест (Пловдив) 3:0, Янтра (Полски Тръмбеш) 3:0 и Попови (Стамболийски) 3:1.

На полуфинала варненските тенисисти допуснаха драматична загуба с 3:2 гейма от ЦСКА София, но в мача за бронзовите медали отново се пребориха за победа с 3:2 гейма над отбора на Попови (Стамболийски).

2023 © Варна е / снимки: СКТМ "Комфорт"

Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки от турнир в Италия

Нестеров стана вицешампион на сингъл

Националите на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров и Янаки Милев спечелиха титлата на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българите, които са водачи в схемата, победиха на финала представителите на домакините Масимо Джунта и Мариано Тамаро с 6:3, 6:3 за 66 минути.

За тях това беше втори двубой за деня. Нестров и Милев спечелиха първия си мач на полуфиналите срещу поставените под номер 3 Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция) след обрат с 6:7, 7:6(3), 10:8 за 2:10 часа. Срещата беше прекратена след първия сет вчера и се доигра днес.

За Нестеров това е седми трофей в кариерата при дуетите от турнирите на Международната федерация по тенис, а за Милев - четвърти.

Преди седмица Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула (Италия), отбелязват от Българската федерация по тенис.

Пьотр Нестеров загуби на финала на сингъл по-рано днес. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания) с 2:6, 6:7(5) за 2:04 часа.

2024 © Варна е / снимка: Българска федерация по тенис