Мобилно меню

Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Константин Илиев стана вицешампион индивидуално на двойки и смесени двойки
Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Състезателите на варненския клуб по тенис на маса Комфорт записаха успешно участие в Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за момчета и момичета до 11 години, проведено в Благоевград.

В отборната надпревара тимът от морската столица в състав Константин Илиев, Божидар Георгиев, Димитър Рафаилов и Константин Петров заслужи бронзовите медали. В срещата за третото място състезателите на Комфорт Варна се наложиха над отбора на Машстрой Пловдив и заслужено се качиха на почетната стълбичка.

Добро беше представянето и в индивидуалното първенство. Константин Илиев спечели сребърния медал след силно представяне през целия турнир.

В полуфиналната среща той победи Дан Желязков от СКТМ Варна 2015 с 3:1 гейма. Във финала Илиев бе много близо до шампионската титла, след като поведе с 2:0 гейма срещу Емил Попов - СКТМ Попови Стамболийски, но в крайна сметка отстъпи драматично с 2:3.

Отличия за СКТМ Комфорт бяха завоювани и в надпреварата на двойки. Божидар Георгиев получи бронзов медал заедно с Теодор Янев (Янтра Полски Тръмбеш), а Константин Илиев заедно с Павел Павлов (Попови Стамболийски) спечели сребърно отличие.

При смесените двойки Константин Илиев и Яна Божкова (Машстрой Пловдив) достигнаха до финала и спечелиха сребърните медали след отлично представяне.

Достойно се представи и Андрея Господинова, която участва в първото си държавно първенство. Тя успя да преодолее квалификациите и да се класира за основната схема, натрупвайки ценен състезателен опит.

Добро представяне записаха и Димитър Рафаилов и Константин Петров в турнира на двойки. Двамата достигнаха до четвъртфиналите, където отстъпиха на по-опитна двойка.

От ръководството на СКТМ Комфорт Варна подчертаха, че доброто представяне на турнира в Благоевград е поредно доказателство за успешната работа на клуба с младите състезатели, за което благодариха и на всички треньори.

2026 © Варна е

Отличиха варненеца Иван Иванов като един от най-добрите млади спортисти в Европа

Талантът ни в тениса изнесе вдъхновяваща реч пред Генералната асамблея на Европейските олимпийски комитети
Отличиха варненеца Иван Иванов като един от най-добрите млади спортисти в Европа

Варненският тенисист Иван Иванов бе награден на гала-вечер в Будапеща, на която бяха връчени наградите „Пьотър Нуровски“ за най-добрите млади спортисти в Европа. В церемонията участва президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Кърсти Ковънтри, както и председателят на Българския олимпийски комитет Весела Лечева.

Иван зае четвърто място и получи парична премия, която ще може да използва при своята подготовка.

„Успехът на Иван е изключителен. Вярвам, че му предстоят още много подобни церемонии, на които той ще получава признание за своя труд и усилия“, каза Весела Лечева.

По-рано през деня Иван Иванов изнесе силна и вдъхновяваща реч пред Генералната асамблея на Европейските олимпийски комитети (ЕОК) в Будапеща. В изказването си той се спря на един от най-тежките моменти в своята кариера, когато получава травма и не знае дали ще може да продължи да играе тенис.

“През 2024 г. по време на един от мачовете си получих контузии на коляното и гърба. Върнах се в Испания, за да разберем какво се случва с тялото ми, и това бяха едни от най-трудните моменти в живота ми.
Беше ми трудно да ходя. Беше трудно дори да ставам от леглото. Не знаех дали някога пак ще играя тенис. Беше едновременно плашещо, но и ситуация, която ме накара да се смиря.
След като посетих прегледи, получих новината, която никой спортист не иска да чуе - имах фрактури в гърба и коляното – една от най-сериозните контузии в тениса. Казаха ми, че ще трябва да спра да играя за почти шест месеца.
В продължение на пет месеца се борех всеки ден — физически, психически и емоционално. И през цялото това пътуване един човек, който ме вдъхнови дълбоко, беше моят идол Рафаел Надал, който ме подкрепяше и окуражаваше в тези трудни моменти. (Благодаря ти, Рафа!)
Малко по малко резултатите започнаха да се появяват. Спечелих първата си професионална титла. Стигнах до полуфиналите на „Ролан Гарос“, спечелих US Open, спечелих Уимбълдън. Трофеите не са най-важната част от моята история. Най-важната част е това, което тези трудни моменти ме научиха. Те ме научиха, че не успехите ни определят. Болката е тази, която бележи пътя ни.”

Първото място в наградите „Пьотър Нуровски“ за най-добрите млади спортисти в Европа си поделиха Амалия Ковалиу, фехтовка и Алика Инкери Мозер, лека атлетика. Иванов е първият българин, който стига до финалите на лятното издание.

Малена Замфирова е победителка в класацията за зимните спортове.

2026 © Варна е / снимки: Фейсбук,