Петима от Комфорт завоюваха квоти за финалния етап на турнира "Млад Олимпиец"

Още трима тенисисти на варненския клуб ще се включат директно от втората фаза

Първият етап на Национален турнир "Млад Олимпиец" - Северна България се проведе в Полски Тръмбеш на 5 октомври. Варненският клуб Комфорт участва с 9 състезатели, като трима от тях (Мирослав Шмидт, Виктор Димитров и Димитър Йовев) се класираха директно за II-ри финален етап, поради новите регламенти на Българската федерация по тенис на маса. "От възможните 10 квоти, състезателите на Комфорт завоюваха 5", отбеляза главният треньор на клуба Стоян Поппетров.

Той изтъкна силното представяне за Кирил Спиридонов, който постигна 6 победи и загуба на финала от Пресиан Вачев. Александър Кирилов се пребори за бронзовото отличие с победа над Преслав Рикевски с 3:0 гейма.

Добра игра и отлично класиране са постигнали също Виктор Димчев, Тома Николаев и 13-годишният Константин Телешпан.

"На крачка от класиране до 19 години бе шампионът на България до 11 г. Йоан-Давид Олива, който въпреки крехката си възраст и в конкуренцията на 60 състезатели се класира на 11 място", изтъкна Стоян Поппетров.

Людмил Димитров завърши на 16-о място, а Траян Георгиев се нареди 17-и.

8. Славомир Боянов - Кабаков (Шумен)
  9. Константин Телешпан - Комфорт (Варна)
  10. Михаил Трифонов - Варна 2015

2024 © Варна е / снимки: СКТМ Комфорт

Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки от турнир в Италия

Нестеров стана вицешампион на сингъл

Националите на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров и Янаки Милев спечелиха титлата на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българите, които са водачи в схемата, победиха на финала представителите на домакините Масимо Джунта и Мариано Тамаро с 6:3, 6:3 за 66 минути.

За тях това беше втори двубой за деня. Нестров и Милев спечелиха първия си мач на полуфиналите срещу поставените под номер 3 Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция) след обрат с 6:7, 7:6(3), 10:8 за 2:10 часа. Срещата беше прекратена след първия сет вчера и се доигра днес.

За Нестеров това е седми трофей в кариерата при дуетите от турнирите на Международната федерация по тенис, а за Милев - четвърти.

Преди седмица Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула (Италия), отбелязват от Българската федерация по тенис.

Пьотр Нестеров загуби на финала на сингъл по-рано днес. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания) с 2:6, 6:7(5) за 2:04 часа.

2024 © Варна е / снимка: Българска федерация по тенис