По три победи за Мирослав Шмидт и Виктор Димитров на Европейското по тенис на маса

В отборната надпревара българският тим ще спори за 13-ото място

По три победи постигнаха състезателите на варненския клуб „Комфорт“ Мирослав Шмидт и Виктор Димитров на Европейското първенство по тенис на маса до 13 години, което се провежда в Загреб. И двамата спечелиха своите групи в надпреварата на сингъл в шампионата.

Виктор Димитров преодоля по категоричен начин група 18 и не даде никакъв шанс на Енглер (Израел), Мискисин (Молдова) и Яковлев (Сърбия), като спечели всички мачове с по 3:0.

Мирослав Шмидт даде само един гейм по пътя си към първото място в група 11. Той надделя с 3:1 над чеха Рачак и спечели с по 3:0 срещу литовеца Адамонис и исландеца Сьолдасон.

При момичетата Белослава Балканска и Анна Гудеманова завършиха на второ място съответно в група 11 и 13, а Полина Енчева заради заболяване прекрати участието си в група 2.

Белослава Балканска загуби с 0:3 от лидерката Нодин (Франция), но се наложи над Изулена (Латвия)  с 3:1 и над литовката Псколовска с 3:2 (11-8 в контрагейма).

Анна Гудеманова след загуба с 0:3 от шведката Бебави, успя да се пребори за втората позиция в групата след успех над Бека (Косово) с 3:0 и Маммадли (Азербайджан) с 3:2.

При смесените двойки след победа над словаците Хлошек/Баксова с 3:1 Димитров и Балканска вече са сред първите 32 в схемата.

Шеридан (Ирландия) и Гудеманова в първия кръг победиха израелците Нимроди/Нахуши с 3:2, но във втория загубиха със същия резултат от белгийците Клосе/Ейлст, след като водеха с 2:0.

Шмидт и Енчева прекратиха участието си в надпреварата на двойки след заболяването на Полина.

В отборната надпревара българският тим, който е съставен изцяло от състезатели на СКТМ „Комфорт“ и е воден от главния треньор на клуба Стоян Поппетров, ще спори за 13-ото място срещу състава на Израел.

2023 © Варна е / снимки: СКТМ "Комфорт"

Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки от турнир в Италия

Нестеров стана вицешампион на сингъл

Националите на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров и Янаки Милев спечелиха титлата на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българите, които са водачи в схемата, победиха на финала представителите на домакините Масимо Джунта и Мариано Тамаро с 6:3, 6:3 за 66 минути.

За тях това беше втори двубой за деня. Нестров и Милев спечелиха първия си мач на полуфиналите срещу поставените под номер 3 Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция) след обрат с 6:7, 7:6(3), 10:8 за 2:10 часа. Срещата беше прекратена след първия сет вчера и се доигра днес.

За Нестеров това е седми трофей в кариерата при дуетите от турнирите на Международната федерация по тенис, а за Милев - четвърти.

Преди седмица Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула (Италия), отбелязват от Българската федерация по тенис.

Пьотр Нестеров загуби на финала на сингъл по-рано днес. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания) с 2:6, 6:7(5) за 2:04 часа.

2024 © Варна е / снимка: Българска федерация по тенис