Тенис турнир за аматьори ще се проведе в Курорта Св. Св. Константин и Елена на 6 и 7 юли

Записването за участие в 16-ото издание на традиционната спортна проява е до 30 юни

Курортът Св. Св. Константин и Елена отново събира любителите на аматьорския тенис за 16-ото издание на турнира за купата на курортния комплекс.

На 6 и 7 юли, от 09:00 до 17:00 ще се проведат състезанията във форматите сингъл и двойки мъже.

Надпреварата на сингъл, според броя на участниците ще е в групи или елиминации. Гарантирани са два мача.

На двойки мъже, форматът на състезанието ще е в 4 групи по 5 отбора - до 20 отбора.

Главен съдия на турнира ще Тихомир Грозданов.

Записването продължава до 16 часа на 30 юни, на е-mail: tennis@stconstantine.bg или на телефон: 0887 326 566.

Таксите за участие са 35 лв. - сингъл мъже и 65 лв. такса за участие в два формата - сингъл и двойки мъже.

Тази година за най-добре представилите се участници в турнира са осигурени атрактивни награди и купи, осигурени от Община Варна и спонсори. За всички участници като комплимент се предоставя посещение на Водна и Термална зона в Аквахаус Термал & Бийч. 16-ият тенис турнир "Св. Св. Константин и Елена Къп" 2024 се организира със съдействието на Тенис клуб "Супер спорт".

Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки от турнир в Италия

Нестеров стана вицешампион на сингъл

Националите на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров и Янаки Милев спечелиха титлата на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българите, които са водачи в схемата, победиха на финала представителите на домакините Масимо Джунта и Мариано Тамаро с 6:3, 6:3 за 66 минути.

За тях това беше втори двубой за деня. Нестров и Милев спечелиха първия си мач на полуфиналите срещу поставените под номер 3 Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция) след обрат с 6:7, 7:6(3), 10:8 за 2:10 часа. Срещата беше прекратена след първия сет вчера и се доигра днес.

За Нестеров това е седми трофей в кариерата при дуетите от турнирите на Международната федерация по тенис, а за Милев - четвърти.

Преди седмица Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула (Италия), отбелязват от Българската федерация по тенис.

Пьотр Нестеров загуби на финала на сингъл по-рано днес. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания) с 2:6, 6:7(5) за 2:04 часа.

2024 © Варна е / снимка: Българска федерация по тенис