Мобилно меню

Тенисисти на СКТМ Комфорт на четвъртфинал на световна купа

Виктор Димитров и Мирослав Шмидт ще спорят за място в ТОП 4
Тенисисти на СКТМ Комфорт на четвъртфинал на световна купа
646

Състезателите на варненския клуб по тенис на маса Комфорт Виктор Димитров и Мирослав Шмидт се класираха на четвъртфиналите на световната купа до 13 години в Люксембург. 32-ма състезатели от 13 държави участват в турнира.

Виктор продължава напред без загубен мач, като записа 4 победи. 3 успеха и 1 загуба осигуриха и на Мирослав място сред най-добрите осем на световната купа.

Днес от 17:30 часа българско време предстоят мачовете за влизане в ТОП 4 на варненските тенисисти.

2024 © Варна е

Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Константин Илиев стана вицешампион индивидуално на двойки и смесени двойки
Пет медала за Комфорт от държавното по тенис на маса до 11 години

Състезателите на варненския клуб по тенис на маса Комфорт записаха успешно участие в Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за момчета и момичета до 11 години, проведено в Благоевград.

В отборната надпревара тимът от морската столица в състав Константин Илиев, Божидар Георгиев, Димитър Рафаилов и Константин Петров заслужи бронзовите медали. В срещата за третото място състезателите на Комфорт Варна се наложиха над отбора на Машстрой Пловдив и заслужено се качиха на почетната стълбичка.

Добро беше представянето и в индивидуалното първенство. Константин Илиев спечели сребърния медал след силно представяне през целия турнир.

В полуфиналната среща той победи Дан Желязков от СКТМ Варна 2015 с 3:1 гейма. Във финала Илиев бе много близо до шампионската титла, след като поведе с 2:0 гейма срещу Емил Попов - СКТМ Попови Стамболийски, но в крайна сметка отстъпи драматично с 2:3.

Отличия за СКТМ Комфорт бяха завоювани и в надпреварата на двойки. Божидар Георгиев получи бронзов медал заедно с Теодор Янев (Янтра Полски Тръмбеш), а Константин Илиев заедно с Павел Павлов (Попови Стамболийски) спечели сребърно отличие.

При смесените двойки Константин Илиев и Яна Божкова (Машстрой Пловдив) достигнаха до финала и спечелиха сребърните медали след отлично представяне.

Достойно се представи и Андрея Господинова, която участва в първото си държавно първенство. Тя успя да преодолее квалификациите и да се класира за основната схема, натрупвайки ценен състезателен опит.

Добро представяне записаха и Димитър Рафаилов и Константин Петров в турнира на двойки. Двамата достигнаха до четвъртфиналите, където отстъпиха на по-опитна двойка.

От ръководството на СКТМ Комфорт Варна подчертаха, че доброто представяне на турнира в Благоевград е поредно доказателство за успешната работа на клуба с младите състезатели, за което благодариха и на всички треньори.

2026 © Варна е