За първи път: Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос

Поставеният под №10 българин отстрани осмия в схемата Хуберт Хуркач от Полша

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под №10 българин се наложи със 7:6(5), 6:4, 7:6(3) над №8 в схемата Хуберт Хуркач от Полша. Срещата продължи 2 часа и 55 минути, съобщават от родната тенис федерация.

"Знаех, че мачът ще бъде труден и трябва да се боря здраво. Винаги съм искал да достигна до тази втора седмица в Париж и най-после го направих. Когато играеш на клей, имаш нужда от финес и да се подготвяш добре за ударите си. Това е коварна настилка, но дава много възможности", коментира Григор Димитров след края на мача.

Гришо вече има шест победи от шест мача срещу Хуркач. Успехът е 21-ви за Григор Димитров на Ролан Гарос и общо 90-и в турнирите от Големия шлем. Българинът вече има и класиране за четвъртфиналите на всички турнири от Големия шлем.

Това е четвърта поредна победа за Григор на Ролан Гарос тази година, при само един загубен сет. На четвъртфиналите Димитров ще играе срещу №2 в световната ранглиста Яник Синер от Италия или №79 Корентен Муте от Франция.

2024 © Варна е / снимка: rolandgarros

Пьотр Нестеров се класира за полуфинали на сингъл и двойки на турнир в Италия

Състезателят на варненския тенис клуб Черно море Елит и неговият партньор Янаки Милев са поставени под №1 в схемата

Националите на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров и Янаки Милев се класираха за полуфиналите на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 000 долара, съобщават от родната тенис федерация.

Поставените под №1 българи направиха обрат и победиха на четвъртфиналите с 3:6, 6:4, 10-8 Федерико Агилар и Хоакин Агилар от Уругвай. Срещата продължи 82 минути.

Предишната седмица Нестеров и Милев победиха 19-годишните близнаци Агилар и на четвъртфиналите на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула, а след това триумфираха с титлата.

За място на финала българите ще играят срещу третите в схемата Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция).

По-рано днес Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл. Българинът победи с 6:1, 6:4 руснака Кирил Киватцев, а за място на финала той ще играе срещу 35-годишния ветеран Андрей Мартин (Словакия).

2024 © Варна е / снимки: Българска федерация по тенис