За първи път: Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос

Поставеният под №10 българин отстрани осмия в схемата Хуберт Хуркач от Полша

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под №10 българин се наложи със 7:6(5), 6:4, 7:6(3) над №8 в схемата Хуберт Хуркач от Полша. Срещата продължи 2 часа и 55 минути, съобщават от родната тенис федерация.

"Знаех, че мачът ще бъде труден и трябва да се боря здраво. Винаги съм искал да достигна до тази втора седмица в Париж и най-после го направих. Когато играеш на клей, имаш нужда от финес и да се подготвяш добре за ударите си. Това е коварна настилка, но дава много възможности", коментира Григор Димитров след края на мача.

Гришо вече има шест победи от шест мача срещу Хуркач. Успехът е 21-ви за Григор Димитров на Ролан Гарос и общо 90-и в турнирите от Големия шлем. Българинът вече има и класиране за четвъртфиналите на всички турнири от Големия шлем.

Това е четвърта поредна победа за Григор на Ролан Гарос тази година, при само един загубен сет. На четвъртфиналите Димитров ще играе срещу №2 в световната ранглиста Яник Синер от Италия или №79 Корентен Муте от Франция.

2024 © Варна е / снимка: rolandgarros

Мария Йовкова и Калина Христова станаха европейски университетски шампионки

Дамският тим на България по тенис на маса заслужи сребро в отборната надпревара

Състезателката на варненския клуб по тенис на маса Комфорт Мария Йовкова и съотборничката ѝ в националния отбор на България Калина Христова станаха европейски университетски шампионки на двойки.

Отличието е второ за Мария Йовкова и Калина Христова в турнира, след сребърния медал в отборната надпревара.

Европейският университетски шампионат се провежда в унгарския град Дебрецен. В състава на България при дамите влизат също Мирослава Андронова от СКТМ Комфорт и Кръстина Иванова.

В отборната надпревара българките завоюваха първото място в своята група след победи над Чехия (3:0), Литва (3:0) и Хърватия (3:2).

В четвъртфинала тенисистките ни бяха убедителни срещу Турция (3:0), след което на полуфинал се наложиха над Полша с 3:1. Във финала българките отстъпиха на Хърватия с 1:3.

Единствената победа за родния тим завоюва Мария Йовкова, която се наложи над Марта Вукелич.