Заради контузия: Григор Димитров напусна Уимбълдън

Българинът беше принуден да се откаже при 3:5 в първия сет срещу Даниил Медведев от Русия

Контузия спря победния ход на Григор Димитров в тенис турнира от големия шлем Уимбълдън. Поради травма най-добрият ни тенисист не успя да доиграе мача си от осминафиналите срещу петия в световната ранглиста Даниил Медведев от Русия. Гришо се отказа при резултат 3:5 гейма в първия сет.

Димитров започна великолепно срещата и поведе с 3:0. Последва изравняване до 3:3, но по-лошото бе, че Григор получи контузия. Проблемът очевидно затрудняваше движението на българина, който допусна да бъде пробит на свой сервис - 4:3 за Медведев.

След това Димитров поиска медицински таймаут, за да се опита да реши проблема. Българинът се появи обратно на корта, но видимо накуцваше и даваше сигнали, че болката продължава. Медведев използва максимално момента и спечели подаването си на нула, повеждайки с 5:3. Димитров опита да изпълни сервис, но болката бе толкова силна, че в крайна сметка го принуди да се откаже, отбелязват от родната федерация по тенис.

2024 © Варна е / снимка: wimbledon.com

70 тенисисти се включиха в турнира за любители "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024

16-ото издание на турнира предложи оспорвани мачове

Някои от най-изявените представители на любителския тенис в България за поредна година се включиха в турнира "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024.

70 участници от цялата страна се включиха в 16-ото издание на турнира.

Победители бяха излъчени на сингъл и двойки мъже. "Всички двубои преминаха в духа на спортсменската игра, а най-много атрактивни моменти имаше по време на четвърт финалите", отбелязват организаторите.

След много оспорвани мачове на сингъл купата на победителя отиде при Християн Манолов, негов съперник на финала бе Петър Станев.

При двойките мъже победата е за Мартин Младенов и Радослав Иванов. Техни подгласници станаха Иван Канечев  и Евгений Полшников.

Победителите и финалистите получиха купи осигурени от Дирекция Спорт към Община Варна, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от хотел Приморски, A1 и Aquahouse Thermal & Beach.
16-ият тенис турнир "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024 по традиция беше организиран със съдействието на Тенис клуб "Супер спорт".

2024 © Варна е / снимка "Св. Св. Константин и Елена къп"