Рекордните 91 медала от плувен турнир в Кранево спечели Черно море

44 от отличията са златни

ПСК "Черно море" спечели отборен трофей в традиционния плувен турнир AquaLife Swimming Talents '24, който традиционно се провежда в Кранево в навечерието на есента.

Варненци взеха рекордните 91 медала – 44 златни, 22 сребърни и 25 бронзови. По-рано черноморци проведоха спортен лагер на тренировъчната база в Кранево.

"Лагерът мина успешно. Включиха се 35 плувци от клуба. Нямахме проблеми, базата беше отлично подготвена", коментира главният треньор на шампионите Никола Петров.

Той добави, че състезанието в Кранево е било като генерална тренировка за отбора и изрази задоволството си от представянето на състезателите.

"Тази седмица продължаваме да се готвим на басейн "Приморски" по традиционната схема. Следващото състезание, за което се подготвяме, е в средата на октомври. Предстои и още едно - международно. В края на ноември са държавните шампионати. В началото на декември има световно по плуване за мъже и жени, където евентуално ще бъдем представени от Тея Николов и Максим Манолов",обобщи Петров.

2024 © Варна е / снимки: Пресслужба ПСК „Черно море” (Варна)

Варненски състезатели по кану-каяк спечелиха медали от Държавното първенство

СК "Черно море - Бриз кану-каяк" зае четвърто място в отборното подреждане, което е и най-доброто класиране за варненския клуб в настоящия век

Седем медала донесоха варненските състезатели по кану-каяк от държавния шампионат в Пловдив. Между 6-и и 8-и септември гребната база в Пловдив бе домакин на стартовете в Държавния индивидуален шампионат по кану-каяк за мъже и жени. В изключително силна конкуренция състезателите на СК "Черно море - Бриз кану-каяк" отново доказаха, че са сред водещите в България.

В едноместното кану на 500 и 1000 м. Александър Григоров два пъти извоюва среброто, плътно следван от Борис Босилков, който завоюва два бронзови медала. В двойката кану на 1000 м Босилков и Григоров грабнаха среброто.

На 200 м в едноместното кану Александър Григоров остана трети. Борис Босилков добави още един бронз на 5000 м в едноместното кану. Само малшансът попречи за спечелване на още две отличия, оставяйки двойката кану Александър Григоров и Генади Петров на стотни от медалите на 200 и 500 м.

Много добро състезание направи и Карина Семенова, която се представи на ниво.

След силното представяне и на звено "каяк" в състав: Ангел Железов, Петър Петров, Симеон Стойчев и Давид Георгиев във всички дисциплини, извоювайки призови места в шестицата, СК "Черно море Бриз кану-каяк" завърши на четвърто място в генералното отборно класиране, което е и най-доброто класиране за варненския клуб в настоящия век. Треньори на отбора са Паисий Любенов и Васил Господинов.

На 28 септември 2024 г. - събота, Варна и гребна база "Бриз" отново ще бъдат домакин на станалата вече традиционна регата "Купа “Черно море", а началото е точно в 9 часа.