Варненецът Александър Григоров спечели Мастър световното първенство по кану-каяк за 2024 г.

Състезателят на СК "Черно море - Бриз кану-каяк" беше безапелационен на 500 м, а по-малко от четири стотни го разделиха от втора за него световна титла на 200 метра

Състезателят на варненския клуб "Черно море - Бриз кану-каяк" Александър Григоров е световен шампион след участието си в Мастър световното първенство по кану-каяк за 2024 г. На гребния канал в Пловдив, варненецът стана безапелационен победител в дисциплината едноместно кану на 500 м. с време 1:59:540, като остави на повече от шест секунди след себе си втория - поляка Симон Цайбъл. Бронза грабна украинецът Олександър Гълъбов.

В дисциплината едноместно кану на 200 м. след невероятно оспорвана битка и фотофиниш Григоров е световен вицешампион, като по-малко от четири стотни го разделиха от втора за него световна титла.

СК "Черно море - Бриз кану-каяк" имаше още един представител на световното първенство в Пловдив - Стелян Железов, който спечели два бронзови медала в едноместния каяк на 200 м. и на 500 м. след безупречно изпълнени тактически пробягвания.

Ветроходна регата "Порт Варна" ще се проведе на 24 и 25 август

Състезанието може да се наблюдава от Морската градина

Традиционната ветроходна регата "Порт Варна" ще се проведе на 24 и 25 август, а организатор и домакин на събитието е "Яхт клуб Капитан Георги Георгиев – Порт Варна".

Състезатели ще мерят сили в класове ORC, IRC и Конрад 25Р в акваторията на Варненския залив.

Всички варненци и гости на града ще имат възможност да наблюдават ветрилата от брега, тъй като гонките ще бъдат пред Морската градина, а на 25-и в неделя всеки, който е в района на вълнолома или варненският фар ще може да види отблизо как финишират лодките.

Регатата се провежда със съдействието на Община Варна и спонсори. Главен съдия на проявата е Станислав Викторов.