Варненски ветроходец шести на престижна регата в Малта

Борислав Николов от Яхтклуб капитан Георги Георгиев Порт Варна спечели петата гонка в състезанието и финишира три пъти сред първите 10

Състезателят на Яхтклуб - кап. Георги Георгиев порт Варна Борислав Николов завърши на шесто място в клас Optimist на силната неждународна регата Yachting Malta BSC. Николов финишира три пъти сред първите десет от общо 69 участника, печелейки гонка номер пет. В регатата стартираха единадесет български млади ветроходци от Морски клуб Балчик, Яхтклуб - кап. Георги Георгиев порт Варна и Яхтклуб Порт Бургас.

Преди регатата, всички български състезатели участваха в тридневен лагер-клиника под ръководството на треньорите Иван Василев и Никитас Кехайоглу.

Класирането на българите в Yachting Malta BSC International Regatta:

Optimist (69 участника)

• 6 Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  • 31 Иван Карчев (ЯК Порт Бургас)
  • 46 Андрей Гаров (ЯК Порт Бургас)
  • 47 Мартин Новаков (ЯК Порт Бургас)
  • 52 Никол Димитрова (МК Балчик)
  • 57 Каролина Ценова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Ватерполистите на Найден Найденов надделяха на финала над ЦСКА след дузпи

КПС Варна спечели 62-рото издание на турнира за Купата на България по водна топка за мъже, след като във финала на надпреварата в басейн "Пирин " в Благоевград тимът надигра с дузпи състава на ЦСКА.

В редовното време двубоят завърши при резултат 6:6, като изравнителното попадение за "червените" падна в заключителните секунди, информира БНТ.

При наказателните удари обаче варненци бяха далеч по-точни и в крайна сметка триумфираха в състезанието.

На полуфиналите вчера отборът на КПС Варна се наложи над Черно море с 14:6, докато ЦСКА победи друг варненски тим - Комодор, с 11:6.

За пръв път в историята на турнира за Купата на България по водна топка за мъже ръководителите от Българската федерация по водна топка (БФВТ) бяха осигурили и награден фонд в размер на 3000 лева.

Трофеят от Купата на България е пореден във витрината на КПС Варна. Припомняме, че през 2022 година варненските ватерполисти за първи път в историята си постигнаха дубъл, като в един сезон завоюваха и шампионската титла и Купата на България при мъжете.

Ето и състава на носителите на купата:
1. Станислав Райков - капитан и най-добър вратар; 2. Искрен Николов; 3. Александър Аенски; 4. Александър Панайотов; 5. Христо Антонов; 6. Момчил Вълков; 7. Никола Калчев; 8. Виктор Михайлов; 9. Захари Николов; 10. Денис Станков - уникален играч; 11. Андрей Коновалов; 12. Кристиян Георгиев; 13. Валентин Антонов; Старши треньор Найден Найденов

2024 © Варна е / снимка: КПС Варна