Бронз за България от Световното по волейбол до 21 години

В малкия финал националите ни надделяха категорично над Аржентина и убедително се наредиха на третото място

България спечели третото място на Световното първенство по волейбол за мъже под 21 години, което се провежда в Манама, Бахрейн.

Националите ни не изпуснаха инициативата в нито един момент и триумфираха с бронзовите медали. В малкия финал "лъвчетата", водени от селекционера Андреа Буратини, се справиха без проблем с връстниците си от Аржентина - 25:22, 28:26, 25:19, информира Нова телевизия.

30 години след бронза от Мондиала за мъже под 21 години отново сме в тройката на най-силните на планетата. А най-големият ни успех е златото преди 32 г. в Кайро.

Настоящият български тим до 21 години, който за последно играе в първенства за подрастващи, се доказа като световна сила. Преди две години същите момчета станаха втори на мондиал под 19 г., припомнят от родната федерация.

2023 © Варна е

Черно море надигра категорично Хебър (Пазарджик)

Победата е седма за варненци във волейболната суперлига при мъжете

Волейболистите на Черно море записаха седма победа в суперлигата при мъжете. Варненци надделяха категорично с 3:0 гейма над Хебър (Пазарджик) в мач от 18-ия кръг на първенството, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Домакините от Черно море започнаха ударно двубоя, като поведоха със 7:1. Варненци продължиха да доминират до края на гейма и заслужено се наложиха с 25:20.

В началото на втория гейм гостите от Пазарджик взеха лек превес при 3:1 и 4:2, но играта продължи равностойно. Волейболистите на Хебър диктуваха ситуацията на игрището до 10:8, постепенно обаче се случи обрат. Варненци не допуснаха повече проблеми и диктуваха развоя на гейма до края, за да се наложат с 25:18.

Третата част бе доста оспорвана, но домакините в крайна сметка надделяха и в нея след 25:22, което им донесе и окончателната победа в срещата с 3:0 гейма.

За "Най-полезен състезател" в мача бе отличен Мартин Иванов

Черно море е осми във временното класиране на волейболната суперлига при мъжете с актив от 22 точки (7 победи, 11 загуби). В следващия кръг варненци срещат Пирин (Разлог) на 3 март (неделя). Двубоят отново ще се играе в зала "Христо Борисов" в морската столица, а началният час е 18:00.