България отстъпи на Хърватия с 1:3 на Европейското по волейбол във Варна

В последния си двубой от предварителната група националите ни срещат Словения

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби с от Хърватия с 1:3 двубоя от Европейското първенство, игран в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна. Мощната подкрепа от трибуните не помогна на българския тим да постигне трета поредна победа в шампионата, а допусна второ поражение.

След успеха, който постигнаха, хърватите ни изместиха от второто място във временното класиране в групата и класирането ни на осминафинал не е сигурно. В последния си двубой от предварителната група, България среща Словения, във вторник - 5 септември, от 20:30 часа.

Националите ни изиграха отлично първия гейм и заслужено спечелиха с 25:22. Хърватите обаче бързо се окопитиха и спечелиха светкавично втория гейм след 25:16. Третият гейм вървеше равностойно до 19:19, когато хърватите взеха предимство. Българите спасиха два поредни геймбола, но при третия не сполучиха и Хърватия излезе напред в общия резултат след 25:22 в третия гейм. Хърватите водеха играта и през по-голямата част на четвъртия гейм, като в самия му край българите дадоха отпор благодарение на силна серия след начален удар на Илия Петков и отлични изяви на блокадата. Националите ни успяха да намалят до 21:22, но шансът им изневери. Хърватия оползотвори първия си мачбол и затвори частта с 25:21 и мача с 3:1 гейма.

2023 © Варна е / снимки: Българска федерация по волейбол

Черно море надигра категорично Хебър (Пазарджик)

Победата е седма за варненци във волейболната суперлига при мъжете

Волейболистите на Черно море записаха седма победа в суперлигата при мъжете. Варненци надделяха категорично с 3:0 гейма над Хебър (Пазарджик) в мач от 18-ия кръг на първенството, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Домакините от Черно море започнаха ударно двубоя, като поведоха със 7:1. Варненци продължиха да доминират до края на гейма и заслужено се наложиха с 25:20.

В началото на втория гейм гостите от Пазарджик взеха лек превес при 3:1 и 4:2, но играта продължи равностойно. Волейболистите на Хебър диктуваха ситуацията на игрището до 10:8, постепенно обаче се случи обрат. Варненци не допуснаха повече проблеми и диктуваха развоя на гейма до края, за да се наложат с 25:18.

Третата част бе доста оспорвана, но домакините в крайна сметка надделяха и в нея след 25:22, което им донесе и окончателната победа в срещата с 3:0 гейма.

За "Най-полезен състезател" в мача бе отличен Мартин Иванов

Черно море е осми във временното класиране на волейболната суперлига при мъжете с актив от 22 точки (7 победи, 11 загуби). В следващия кръг варненци срещат Пирин (Разлог) на 3 март (неделя). Двубоят отново ще се играе в зала "Христо Борисов" в морската столица, а началният час е 18:00.