България продължава към осминафиналите на Европейското по волейбол във Варна

Това стана ясно след като Украйна изпрати Финландия у дома след петсетов мач

България се класира за осминафиналите на Европейското първенство за мъже. Това стана ясно след мача Украйна – Финландия, завършил по възможно най-добрия начин за родните национали - в пет сета. Украйна спечели с 3:2 и изпрати финландците у дома.

Преди последния ден от групата във Варна със сигурност няма как да отпаднем от първото каре в класирането, отбелязват от родната федерация по волейбол. България завършва с мач срещу Словения - утре от 20:30 часа в зала Конгресна на Двореца на културата и спорта във Варна. Добрата новина е, че дори при загуба с 0:3 пак ще сме на осминафинал.

Украйна ще се бори с Испания за четвъртото място, гарантиращо класиране във фазата на елиминациите. За тази цел отборът има нужда от чиста победа. Ако спечели само с 3:2, ще остане с пет точки – поне една по-малко от нас и две по-малко от "Ла Фурия". Успех на испанците ще изпрати Украйна към Киев.

На кое място ще завършим в групата, зависи и от днешния късен мач Словения – Хърватия. И, разбира се, от нашия двубой срещу словенците. Ако завършим на трето място в групата и се класираме на четвъртфинал, то тогава в Двореца на спорта във Варна отново бихме играли с победителя от нашата група. При положение че сме втори и стигнем финалната осмица, вероятно ще се изправим срещу Франция.

2023 © Варна е / снимки: Българска федерация по волейбол

Черно море надигра категорично Хебър (Пазарджик)

Победата е седма за варненци във волейболната суперлига при мъжете

Волейболистите на Черно море записаха седма победа в суперлигата при мъжете. Варненци надделяха категорично с 3:0 гейма над Хебър (Пазарджик) в мач от 18-ия кръг на първенството, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Домакините от Черно море започнаха ударно двубоя, като поведоха със 7:1. Варненци продължиха да доминират до края на гейма и заслужено се наложиха с 25:20.

В началото на втория гейм гостите от Пазарджик взеха лек превес при 3:1 и 4:2, но играта продължи равностойно. Волейболистите на Хебър диктуваха ситуацията на игрището до 10:8, постепенно обаче се случи обрат. Варненци не допуснаха повече проблеми и диктуваха развоя на гейма до края, за да се наложат с 25:18.

Третата част бе доста оспорвана, но домакините в крайна сметка надделяха и в нея след 25:22, което им донесе и окончателната победа в срещата с 3:0 гейма.

За "Най-полезен състезател" в мача бе отличен Мартин Иванов

Черно море е осми във временното класиране на волейболната суперлига при мъжете с актив от 22 точки (7 победи, 11 загуби). В следващия кръг варненци срещат Пирин (Разлог) на 3 март (неделя). Двубоят отново ще се играе в зала "Христо Борисов" в морската столица, а началният час е 18:00.