Черно море отстъпи на ЦСКА в оспорван двубой от волейболната супер лига

"Армейците" надделяха като гости във Варна с 3:2 гейма

ЦСКА се наложи трудно като гост на Черно море (Варна) с 3:2 гейма в среща от 14-ия кръг на волейболната супер лига при мъжете, играна пред около 500 зрители в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Домакините показаха характер срещу коравия тим на ЦСКА. След известно напрежение в първия гейм, в който остъпиха с 22:25, "моряците" се отпуснаха и заиграха своята игра, подкрепяни от вярната си публика. Така те спечелиха с 25:22 втория гейм и изравниха общия резултат в мача. Волейболистите на Черно море се наложиха и в оспорваната трета част след 27:25. В този решаващ за хода на двубоя момент "армейците" показаха класа и умения за излизане от трудни ситуации. Те спечелиха убедително четвъртата част след 25:19 и успяха да вкарат мача в тайбрек, който спечелиха с 15:10, за да се наложат с 3:2 гейма над Черно море. В петата решителна част сервисът на гостите даде разликата, а домакините не издържаха на напрежението и допуснаха важни непредизвикани грешки, отбелязват от bgvolleyball.com.

Александър Симеонов от ЦСКА бе избран за Най-полезен състезател в мача.

С най-голям актив за победителите бе Страхиня Бързакович с 22 точки (3 блока, 1 ас). Александър Симеонов добави още 17 точки (3 блока, 1 ас). Тодор Костов и Тодор Вълчев пък се отчетоха с по 13 точки за успеха.

За домакините от Черно море Симеон Димитров реализира 21 точки, а опитният Мирослав Градинаров завърши с 18 точки (1 блок, 2 аса).

Така „червените“ отбелязаха десета победа, като с четири загуби и 28 точки запазват четвърта позиция във временното класиране.

Тимът на Черно море взе точка, но също запазва девето място с 5 победи, 9 загуби и 16 точки.

В следващия кръг на волейболната суперлига при мъжете, Черно море гостува на Марек Юнион-Ивкони. Двубоят е на 7 февруари - сряда, от 18 часа.

2024 © Варна е / снимка: НВЛ

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.