Черно море победи Берое във волейболната суперлига

Варненци се наложиха с 3:2 гейма в мач от втория кръг

Черно море записа първи успех във волейболната суперлига при мъжете. Варненският тим, воден от Пламен Христов, се наложи като домакин над Берое с 3:2 гейма. Двубоят от втория кръг беше игран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Успехът донесе първи 2 точки в актива на варненци, които след 1 победа и 1 загуба заемат осмо място във временното класиране.

Берое регистрира втора загуба от началото на сезона и с една точка заема девета позиция в таблицата.

Двата отбора поднесоха истински волейболен трилър на зрителите в зала "Христо Борисов", изпълнен с много обрати и интрига. Повече от два часа и половина бяха необходими на Черно море и Берое, за да излъчат победител в този двубой. В крайна сметка варненци показаха повече устойчивост и характер и заслужено се поздравиха с успеха в мача.

Първият гейм беше равностоен, но след като "моряците" пропуснаха четири геймбола, в крайна сметка до победата с 31:29 достигна Берое и поведе с 1:0.

Окрилени от успеха си в първия гейм, старозагорци бързо натрупаха аванс и в началото на втората част, като се откъснаха напред с 12:6. Варненци обаче демонстрираха железни нерви и успяха да изравнят за 16:16, с което смутиха гостите, които продължиха да трупат грешки. В крайна сметка Черно море затвори частта с 25:20 и изравни - 1:1 гейма.

Устремът на домакините продължи и в третата част, в която те категорично доминираха и се наложиха с убедителното 25:14 за 2:1.

Добрата игра на варненци обаче срещна сериозен отпор в четвъртия гейм. В началото волейболистите на Черно море диктуваха събитията на терена, но тимът на Берое не се предаде и достигна до равенството при 21:21, след което две успешни атаки на Тодор Димитров направи резултата 23:21 в полза на старозагорци. Домакините успяха да изравнят при 23:23, но това също не отчая гостите и те успяха да затворят четвъртата част при 25:23 в своя полза и правейки резултата 2:2 да вкарат мача в тайбрек.

Решителният пети гейм се превърна в истински апотеоз на драматичния развой на събитията на терена през целия мач. Черно море поведе с 14:10 и когато всичко в този двубой изглеждаше решено волейболистите на Берое записаха 4 поредни точки и изравниха. Домакините обаче демонстрираха страхотна воля за успех и устойчива психика и взеха гейма със 17:15, което подпечата и крайния им успех в мача с 3:2.

Най-резултатен за Черно море беше Симеон Димитров с 24 точки (1 ас, 2 блока). Мирослав Градинаров добави 22 точки за успеха (1 ас).

За Берое с най-голям актив бе Спас Байрев с 21 точки (2 аса, 1 блок).

В следващия - трети, кръг на Волейболната суперлига при мъжете, Черно море гостува на ЦСКА. Двубоя в зала "Васил Симов" в столицата е на 3 ноември - петък, от 18:30 часа.

2023 © Варна е

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).