Черно море победи лидера Дея спорт

"Моряците" се наложиха категорично с 3:0 гейма като гости в бургаската зала "Младост"

Трета поредна победа постигна Черно море във волейболната суперлига при мъжете. Варненци постигнаха категоричен успех с 3:0 гейма при гостуването си на лидера Дея спорт, който предсрочно си осигури първото място в редовния сезон на шампионата. Срещата се игра в зала Младост в Бургас, а от щаба на домакините дадоха шанс за изява на повече млади състезатели в отбора си.

Домакините отново играха без основни титуляри, които се пазят и възстановяват за предстоящите плейофи, поради което очаквано се стигна до победата за Черно море. Варненци играха с ентузиазъм през първия гейм и макар в началото да бяха догонващи, в крайна сметка откриха резултата в своя полза след 25:23.

Това даде увереност на гостите и във втората част, те диктуваха изцяло развоя на събитията и закономерно триумфираха след 25:18 за 2:0 в тяхна полза.

В третия гейм тимът на Дея бе равностоен до десетата точка, след което отново изпита трудности, за да закове Черно море чистата си победа с 3:0 след категоричното 25:17 в третия гейм.

За най-полезен състезател в двубоя бе определен Борис Начев от Черно море.

В следващия кръг от волейболната суперлига при мъжете Черно море приема другия бургаски тим в елита - Нефтохимик. Срещата е на 13 март - сряда, от 18 часа, в зала "Христо Борисов" във Варна.

2024 © Варна е / снимки: Национална Волейболна Лига

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).