Черно море победи лидера Дея спорт

"Моряците" се наложиха категорично с 3:0 гейма като гости в бургаската зала "Младост"

Трета поредна победа постигна Черно море във волейболната суперлига при мъжете. Варненци постигнаха категоричен успех с 3:0 гейма при гостуването си на лидера Дея спорт, който предсрочно си осигури първото място в редовния сезон на шампионата. Срещата се игра в зала Младост в Бургас, а от щаба на домакините дадоха шанс за изява на повече млади състезатели в отбора си.

Домакините отново играха без основни титуляри, които се пазят и възстановяват за предстоящите плейофи, поради което очаквано се стигна до победата за Черно море. Варненци играха с ентузиазъм през първия гейм и макар в началото да бяха догонващи, в крайна сметка откриха резултата в своя полза след 25:23.

Това даде увереност на гостите и във втората част, те диктуваха изцяло развоя на събитията и закономерно триумфираха след 25:18 за 2:0 в тяхна полза.

В третия гейм тимът на Дея бе равностоен до десетата точка, след което отново изпита трудности, за да закове Черно море чистата си победа с 3:0 след категоричното 25:17 в третия гейм.

За най-полезен състезател в двубоя бе определен Борис Начев от Черно море.

В следващия кръг от волейболната суперлига при мъжете Черно море приема другия бургаски тим в елита - Нефтохимик. Срещата е на 13 март - сряда, от 18 часа, в зала "Христо Борисов" във Варна.

2024 © Варна е / снимки: Национална Волейболна Лига

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.