Черно море постигна важна победа срещу Пирин (Разлог)

"Моряците" се наложиха с 3:2 гейма пред собствена публика, в мача от 19-ия кръг на волейболната суперлига при мъжете

Осма победа във волейболната суперлига при мъжете записа отборът на Черно море. "Моряците" надделяха с 3:2 гейма над Пирин (Разлог) в мач от 19-ия кръг, игран в зала "Христо Борисов" във Варна.

Двубоят започна доста оспорвано, но гостите успяха да спечелят първия гейм след 22:25.

Вторият гейм също беше равностоен, но играчите на Пирин (Разлог) отново триумфираха накрая след 23:25.

След пасива от 0:2 гейма домакините от Черно море осъзнаха, че няма какво да губят в мача и заиграха освободено, което веднага даде резултат и те спечелиха третия гейм с категоричното 25:16.

В решителния четвърти гейм варненци отново бяха безкомпромисни и макар в края волейболистите на Пирин да скъсиха дистанцията при 18:21, "моряците" в крайна сметка спечелиха с 25:20 и вкараха мача в решителен пети гейм.

В тайбрека първоначално гостите взеха аванс, но след това Черно море си върна инициативата и не я изпусна до края, за да се наложи с 15:10, с което си осигури и крайния успех в мача с 3:2 гейма.

За "Най-полезен състезател" в мача беше отличен Виктор Йосифов.

След изиграването на двубоите от 19-ия кръг на волейболната суперлига при мъжете Черно море заема осмото място във временното класиране с 24 точки (8 победи, 11 загуби).

В следващия кръг варненци гостуват на лидера Дея спорт (Бургас), на 8 март (петък) от 19 часа.

2024 © Варна е / снимка: ВК Черно Море - Варна

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.