Черно море постигна важна победа срещу Пирин (Разлог)

"Моряците" се наложиха с 3:2 гейма пред собствена публика, в мача от 19-ия кръг на волейболната суперлига при мъжете

Осма победа във волейболната суперлига при мъжете записа отборът на Черно море. "Моряците" надделяха с 3:2 гейма над Пирин (Разлог) в мач от 19-ия кръг, игран в зала "Христо Борисов" във Варна.

Двубоят започна доста оспорвано, но гостите успяха да спечелят първия гейм след 22:25.

Вторият гейм също беше равностоен, но играчите на Пирин (Разлог) отново триумфираха накрая след 23:25.

След пасива от 0:2 гейма домакините от Черно море осъзнаха, че няма какво да губят в мача и заиграха освободено, което веднага даде резултат и те спечелиха третия гейм с категоричното 25:16.

В решителния четвърти гейм варненци отново бяха безкомпромисни и макар в края волейболистите на Пирин да скъсиха дистанцията при 18:21, "моряците" в крайна сметка спечелиха с 25:20 и вкараха мача в решителен пети гейм.

В тайбрека първоначално гостите взеха аванс, но след това Черно море си върна инициативата и не я изпусна до края, за да се наложи с 15:10, с което си осигури и крайния успех в мача с 3:2 гейма.

За "Най-полезен състезател" в мача беше отличен Виктор Йосифов.

След изиграването на двубоите от 19-ия кръг на волейболната суперлига при мъжете Черно море заема осмото място във временното класиране с 24 точки (8 победи, 11 загуби).

В следващия кръг варненци гостуват на лидера Дея спорт (Бургас), на 8 март (петък) от 19 часа.

2024 © Варна е / снимка: ВК Черно Море - Варна

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).