Черно море с фалстарт в плейофите на волейболната супер лига

"Моряците" отстъпиха на Дея спорт в първия четвъртфинален сблъсък помежду им, вторият е на 25 март във Варна

Черно море стартира със загуба участието си в плейофната фаза на волейболната супер лига при мъжете. В първия четвъртфинален сблъсък срещу носителя на Купата на България - Дея спорт (Бургас), "моряците" отстъпиха като гости с 1:3 гейма. Вторият двубой помежду им е на 25 март (понеделник), от 19:00 ч., във Варна.

Волейболистите на Черно море влязоха по-добре в мача и поведоха убедително с 5:1 и 9:2, след което продължиха да доминират. Водачеството им бе почти до края (24:20), когато домакините стопиха разликата и се "залепиха" за тях. "Моряците" обаче устояха и излязоха напред в мача след 25:23 в първия гейм.

Във втория гейм ролите се размениха - Дея взе превес от самото начало и през цялото време диктуваше положението. Така резултатът бе изравнен след категоричното 25:12 в полза на бургазлии.

Третата част отново стартира с преднина на гостите от Варна (3:0 и 6:2), впоследствие те продължиха да доминират до средата на гейма (12:9), след което бургазлии скъсиха дистанцията и се доближиха максимално до съперника. В следващите минути играта продължиха равностойно, но след 20-ата точка Дея пое инициативата и поведе в двубоя след успех с 25:21 в третия гейм.

В решителната четвърта част "моряците" поведоха с 4:0, след което противникът изравни. След осмата точка варненци поеха инициативата, като успяваха да останат стабилни, въпреки отпора на съперника. В ключови моменти (17:20) Дея набра инерция и завърза интригата. Момчетата на Пламен Христов отново взеха превес, но отново бяха "изправени на нокти". В крайна сметка бургазлии извоюваха победата след 25:23 и крайното 3:1 гейма, съобщава bgvolleyball.com.

Най-резултатен за победителите от Дея спорт бе Лукас Мадалоз с 31 точки (2 блокади), с 15 точки завърши Валентин Братоев (3 аса, 2 блокади). За Черно море Симеон Димитров приключи с 20 точки (1 ас, 1 блокада), с 13 точки се отчете Мирослав Градинаров (1 ас).

2024 © Варна е / снимка: НВЛ

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.