Черно море с фалстарт в плейофите на волейболната супер лига

"Моряците" отстъпиха на Дея спорт в първия четвъртфинален сблъсък помежду им, вторият е на 25 март във Варна

Черно море стартира със загуба участието си в плейофната фаза на волейболната супер лига при мъжете. В първия четвъртфинален сблъсък срещу носителя на Купата на България - Дея спорт (Бургас), "моряците" отстъпиха като гости с 1:3 гейма. Вторият двубой помежду им е на 25 март (понеделник), от 19:00 ч., във Варна.

Волейболистите на Черно море влязоха по-добре в мача и поведоха убедително с 5:1 и 9:2, след което продължиха да доминират. Водачеството им бе почти до края (24:20), когато домакините стопиха разликата и се "залепиха" за тях. "Моряците" обаче устояха и излязоха напред в мача след 25:23 в първия гейм.

Във втория гейм ролите се размениха - Дея взе превес от самото начало и през цялото време диктуваше положението. Така резултатът бе изравнен след категоричното 25:12 в полза на бургазлии.

Третата част отново стартира с преднина на гостите от Варна (3:0 и 6:2), впоследствие те продължиха да доминират до средата на гейма (12:9), след което бургазлии скъсиха дистанцията и се доближиха максимално до съперника. В следващите минути играта продължиха равностойно, но след 20-ата точка Дея пое инициативата и поведе в двубоя след успех с 25:21 в третия гейм.

В решителната четвърта част "моряците" поведоха с 4:0, след което противникът изравни. След осмата точка варненци поеха инициативата, като успяваха да останат стабилни, въпреки отпора на съперника. В ключови моменти (17:20) Дея набра инерция и завърза интригата. Момчетата на Пламен Христов отново взеха превес, но отново бяха "изправени на нокти". В крайна сметка бургазлии извоюваха победата след 25:23 и крайното 3:1 гейма, съобщава bgvolleyball.com.

Най-резултатен за победителите от Дея спорт бе Лукас Мадалоз с 31 точки (2 блокади), с 15 точки завърши Валентин Братоев (3 аса, 2 блокади). За Черно море Симеон Димитров приключи с 20 точки (1 ас, 1 блокада), с 13 точки се отчете Мирослав Градинаров (1 ас).

2024 © Варна е / снимка: НВЛ

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).