Черно море с фалстарт в плейофите на волейболната супер лига

"Моряците" отстъпиха на Дея спорт в първия четвъртфинален сблъсък помежду им, вторият е на 25 март във Варна

Черно море стартира със загуба участието си в плейофната фаза на волейболната супер лига при мъжете. В първия четвъртфинален сблъсък срещу носителя на Купата на България - Дея спорт (Бургас), "моряците" отстъпиха като гости с 1:3 гейма. Вторият двубой помежду им е на 25 март (понеделник), от 19:00 ч., във Варна.

Волейболистите на Черно море влязоха по-добре в мача и поведоха убедително с 5:1 и 9:2, след което продължиха да доминират. Водачеството им бе почти до края (24:20), когато домакините стопиха разликата и се "залепиха" за тях. "Моряците" обаче устояха и излязоха напред в мача след 25:23 в първия гейм.

Във втория гейм ролите се размениха - Дея взе превес от самото начало и през цялото време диктуваше положението. Така резултатът бе изравнен след категоричното 25:12 в полза на бургазлии.

Третата част отново стартира с преднина на гостите от Варна (3:0 и 6:2), впоследствие те продължиха да доминират до средата на гейма (12:9), след което бургазлии скъсиха дистанцията и се доближиха максимално до съперника. В следващите минути играта продължиха равностойно, но след 20-ата точка Дея пое инициативата и поведе в двубоя след успех с 25:21 в третия гейм.

В решителната четвърта част "моряците" поведоха с 4:0, след което противникът изравни. След осмата точка варненци поеха инициативата, като успяваха да останат стабилни, въпреки отпора на съперника. В ключови моменти (17:20) Дея набра инерция и завърза интригата. Момчетата на Пламен Христов отново взеха превес, но отново бяха "изправени на нокти". В крайна сметка бургазлии извоюваха победата след 25:23 и крайното 3:1 гейма, съобщава bgvolleyball.com.

Най-резултатен за победителите от Дея спорт бе Лукас Мадалоз с 31 точки (2 блокади), с 15 точки завърши Валентин Братоев (3 аса, 2 блокади). За Черно море Симеон Димитров приключи с 20 точки (1 ас, 1 блокада), с 13 точки се отчете Мирослав Градинаров (1 ас).

2024 © Варна е / снимка: НВЛ

Черно море загуби решителния четвъртфинален сблъсък с Дея спорт

След успех в два от трите мача, бургазлии продължават към полуфиналите във волейболната суперлига

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) станаха третият отбор, който си спечели виза за полуфиналите във волейболната супер лига при мъжете. Трети решителен двубой определи изхода от четвъртфиналата серия между бургаския тим и варненския Черно море. Двата тима си размениха по една победа в предишните дни, но в последния сблъсък Дея спорт се наложи с категоричното 3:0

Бургазлии спечелиха с лекота първия гейм с 25:11. Варненци поведоха в началото на втората част, но домакините бързо сразиха ентусиазма им и спечелиха и този гейм убедително с 25:19. В третата част домакините също бяха безкомпромисни и след успех с 25:17 достигнаха и до крайната победа в мача, която им осигури и класиране за полуфинал.

Най-резултатен за отбора на Дея спорт в третия двубой от четвъртфиналната серия срещу Черно море беше Валентин Братоев с 15 точки (1 ас, 2 блокади), 12 точки реализира Тодор Димитров (1 ас, 2 блокади). 11 точки записа Теодор Тодоров (5 блокади). За варненци Симеон Димитров се отчете с 10 точки (1 ас, 2 блокади).

За "Най-полесен състезател" на серията бе отличен Георги Братоев.

В полуфиналите на волейболната супер лига, отборът на Дея спорт ще срещне ЦСКА, който отстрани Монтана на четвъртфинал с 2:0 победи.

2024 © Варна е / снимка: Национална Волейболна Лига