Черно море (Варна) приключи с победа редовния сезон във волейболната суперлига

"Моряците" финишираха на осмо място редовния сезон във волейболната суперлига при мъжете с актив от 32 точки

Черно море (Варна) завърши с победа редовния сезон волейболната суперлига при мъжете. Варненският тим надигра като гост Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1

Старши треньорът на "моряците" воден от Пламен Христов даде почивка на някои от най-опитните в състава си и даде шанс за изява на много млади волейболисти в този двубой.

Домакините започнаха уверено срещата и поведоха със 17:13, но съставът на Черно море постепенно набра скорост, изравни при 21:21 и успя да спечели първия гейм с 25:23.

Волейболистите на Раковски не се отчаяха и влязоха с настроение и във втората част. Поведоха с 11:7, след което увеличиха аванса си до 16:10. За разлика от първия гейм, във втория, домакините удържаха на напрежението, съхраниха преднината си до края на гейма и успяха да изравнят общия резултат, след като спечелиха частта с 25:22.

Черно море пое развоя на събитията на терена в свои ръце още през третата част и не изпусна инициативата до края на двубоя, като в отделните геймове се наложи с 25:20 и 25:16, което заслужено ги изведе до крайния успех в мача с 3:1.

"Моряците" финишираха на осмо място редовния сезон във волейболната суперлига при мъжете с актив от 32 точки (11 победи и 11 загуби). Те ще срещнат първия в класирането - Дея спорт (Бургас) на 1/4-финалните плейофи.

Тимът на Раковски 1964 завърши на последното 12-о място, с 1 победа, 21 загуби и 3 точки. Волейболистите на Севлиево отпадат от елита за следващия сезон.

2024 © Варна е

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).