Черно море (Варна) приключи с победа редовния сезон във волейболната суперлига

"Моряците" финишираха на осмо място редовния сезон във волейболната суперлига при мъжете с актив от 32 точки

Черно море (Варна) завърши с победа редовния сезон волейболната суперлига при мъжете. Варненският тим надигра като гост Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1

Старши треньорът на "моряците" воден от Пламен Христов даде почивка на някои от най-опитните в състава си и даде шанс за изява на много млади волейболисти в този двубой.

Домакините започнаха уверено срещата и поведоха със 17:13, но съставът на Черно море постепенно набра скорост, изравни при 21:21 и успя да спечели първия гейм с 25:23.

Волейболистите на Раковски не се отчаяха и влязоха с настроение и във втората част. Поведоха с 11:7, след което увеличиха аванса си до 16:10. За разлика от първия гейм, във втория, домакините удържаха на напрежението, съхраниха преднината си до края на гейма и успяха да изравнят общия резултат, след като спечелиха частта с 25:22.

Черно море пое развоя на събитията на терена в свои ръце още през третата част и не изпусна инициативата до края на двубоя, като в отделните геймове се наложи с 25:20 и 25:16, което заслужено ги изведе до крайния успех в мача с 3:1.

"Моряците" финишираха на осмо място редовния сезон във волейболната суперлига при мъжете с актив от 32 точки (11 победи и 11 загуби). Те ще срещнат първия в класирането - Дея спорт (Бургас) на 1/4-финалните плейофи.

Тимът на Раковски 1964 завърши на последното 12-о място, с 1 победа, 21 загуби и 3 точки. Волейболистите на Севлиево отпадат от елита за следващия сезон.

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.