Черно море взе скалпа на шампиона

Варненци се наложиха във второ поредно дерби срещу бургазлии във волейболната суперлига, този път съперник беше Нефтохимик

Второ поредно дерби срещу клуб от Бургас спечели варненският Черно море във волейболната суперлига при мъжете. След като в миналия кръг "моряците" сразиха лидера във временното класиране - Дея спорт и то като гости, днес като домакини се наложиха и над другия бургаски тим - Нефтохимик, който е настоящият шампион. Волейболистите на Пламен Христов се наложиха с 3:2 гейма в двубоя от 21-вия кръг, игран в зала "Христо Борисов". Подкрепяни от верните си фенове "моряците" показаха, че могат да побеждават и най-класните отбори в първенството.

Двубоят предизвика голям интерес и публиката препълни зала „Христо Борисов“. Играчите на Черно море не разочароваха своите привърженици, вложиха се с всички сили срещу шампионите и заслужено се поздравиха с крайния успех. Двубоят беше доста оспорван, а битката беше за всяка точка.

Първият гейм беше на сметката на Черно море след категоричното 25:19. Бургазлии обаче отговориха достойно и изравниха след 17:25 във втория гейм. След 25:22 в третата част, Черно море отново излезе напред в резултата, но Нефтохимик вкара срещата в тайбрек, след 18:25 в четвъртия гейм. В решителната пета част "моряците" наложиха волята си с 15:13, което им донесе и крайния успех в мача с 3:2 гейма.

Даниел Вълев бе обявен за най-полезен състезател в мача.

Най-резултатен за успеха на Черно море беше Мирослав Градинаров с 21 точки. По 14 точки за успеха добавиха Симеон Димитров и Борис Начев.

За Нефтохимик Розалин Пенчев и Бранимир Грозданов реализираха по 19 точки.

Победата беше 10-а за Черно море във волейболната суперлига. "Моряците" имат и 11 загуби и с актив от 29 точки са осми във временното класиране. Волейболистите на Нефтохимик са трети с актив от 46 точки (15 победи и 6 загуби).

В следващия кръг на волейболната суперлига, Черно море гостува на последния във временното класиране - Раковски, в Севлиево. Двубоят е на 16 март - събота, от 18 часа.

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).