Черно море загуби драматично от Дея спорт в морското дерби във волейбола

Бургаският Дея спорт победи като гост във Варна с 3:2 гейма

Изключително оспорвано беше морското дерби между Черно море и Дея спорт в деветия кръг на волейболната ни суперлига при мъжете. Двубоят, игран във варненската зала "Христо Борисов", завърши с успех 3:2 гейма за гостите от Бургас.

Домакините изпуснаха реална възможност да спечелят мача. Те поведоха с 2:0, но не издържаха психически и допуснаха пълен обрат. Основен фактор за поражението бе и контузията на основния разпределител Маркус Кеел, който получи травма в глезена във втората част и излезе принудително от игра. Той бе заменен от 19-годишния Даниел Вълчев, който доигра мача, информира bgvolleyball.com.

Моряците изиграха много силни първи две части. Те имаха шанс да затворят мача чисто, като поведоха с 10:6 в третия гейм, но допуснаха да бъдат застигнати от съперника. Не успяха да си върнат ритъма и приеха ролята на догонващ до края.

От своя страна Дея отново бе без старши треньора Франческо Кадеду, който все още не може да заеме мястото си на пейката. За пореден мач тимът бе воден от Андрей Николов. Бургазлии показаха игра в двете крайности. Тръгнаха трудно и нищо не се получаваше в първите две части, като резонно отстъпиха на варненци.

Ключов бе третият гейм, в който гостите намериха себе си. Бургазлии засилиха сервиса и имаха добри изпълнения на блокада.

В тайбрека опитът на гостите си каза думата. След първоначалното равенство 5:5, съставът на Дея се откъсна с две точки (7:5) и повече не допусна противодействие от домакините. Увеличи преднината и спечели убедително петата част, като записа крайния успех с 3:2.

Димитър Василев бе обявен за най-полезен състезател в мача.

Поражението е шесто за Черно море през този сезон във волейболната суперлига при мъжете. Варненци имат 3 победи и с актив от 9 точки са девети във временното класиране.

В следващия кръг от шампионата Черно море ще гостува на друг бургаски тим - Нефтохимик. Срещата е на 16 декември, от 18,30 часа, в зала Младост в Бургас.

2023 © Варна е

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).