Черно море загуби от Левски във Варна

Двубоят от 16-ия кръг на волейболното първенство при мъжете завърши с успех 3:1 за "сините"

Черно море загуби с 1:3 гейма домакинския си двубой с Левски от 16-ия кръг на волейболната суперлига при мъжете. Срещата се игра в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Победата бе 13-а за Левски от началото на шампионата, "сините" имат едва три загуби и с актив от 38 точки запазват второ място във временното класиране.

Тимът на Черно море отбеляза десета загуба, като с шест победи и 19 точки остава на осмото място.

Двубоят в зала "Христо Борисов" във Варна предизвика голям интерес и се игра пред пълни трибуни.

Мачът бе доста оспорван, а "моряците" изпуснаха реални възможности за успех и повторение на победата от миналата година, отбелязват от bgvolleyball.com.

Черно море стартира срещата под напрежение и това се отрази на представянето им на игралното поле. Левски взе инициативата в първата част и поведе с 1:0 гейма след 25:21. Домакините отвърнаха, показаха възможности и във втората част не позволиха противодействие от съперника, като изравниха 1:1 след успех с 25:20.

Моряците продължиха да играят силно и поставиха съперника под напрежение, но в крайна сметка останаха само с гейм в своята сметка. Те имаха водеща роля в третата и четвъртата част, но и в двата гейма допуснаха обрат. В третата част варненци водеха с 12:7 и 15:11, но въпреки голямата разлика не успяха да задържат темпото и отстъпиха с 22:25. В четвъртата също поведоха с 12:6 и отново загубиха ритъм, като допуснаха да бъдат застигнати и в крайна сметка победени отново с 25:22. В решителните части Левски наложи волята си и взе мача с крайното 3:1.

За Най-полезен състезател на мача бе избран Светослав Гоцев.

Топ реализатор за победата на Левски бе Владимир Гърков с 22 точки ( 2 аса). Венислав Антов добави 18 точки.За Черно море Симеон Димитров бе най-резултатен с 22 точки ( 3 аса, 2 блока).

В следващия кръг от волейболната суперлига при мъжете, Черно море гостува на Монтана, на 17 февруари - събота, от 18 часа.

2024 © Варна е / снимка: ВК Черно Море Варна

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).