Черно море загуби решителния четвъртфинален сблъсък с Дея спорт

След успех в два от трите мача, бургазлии продължават към полуфиналите във волейболната суперлига

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) станаха третият отбор, който си спечели виза за полуфиналите във волейболната супер лига при мъжете. Трети решителен двубой определи изхода от четвъртфиналата серия между бургаския тим и варненския Черно море. Двата тима си размениха по една победа в предишните дни, но в последния сблъсък Дея спорт се наложи с категоричното 3:0

Бургазлии спечелиха с лекота първия гейм с 25:11. Варненци поведоха в началото на втората част, но домакините бързо сразиха ентусиазма им и спечелиха и този гейм убедително с 25:19. В третата част домакините също бяха безкомпромисни и след успех с 25:17 достигнаха и до крайната победа в мача, която им осигури и класиране за полуфинал.

Най-резултатен за отбора на Дея спорт в третия двубой от четвъртфиналната серия срещу Черно море беше Валентин Братоев с 15 точки (1 ас, 2 блокади), 12 точки реализира Тодор Димитров (1 ас, 2 блокади). 11 точки записа Теодор Тодоров (5 блокади). За варненци Симеон Димитров се отчете с 10 точки (1 ас, 2 блокади).

За "Най-полесен състезател" на серията бе отличен Георги Братоев.

В полуфиналите на волейболната супер лига, отборът на Дея спорт ще срещне ЦСКА, който отстрани Монтана на четвъртфинал с 2:0 победи.

2024 © Варна е / снимка: Национална Волейболна Лига

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.