Черно море загуби решителния четвъртфинален сблъсък с Дея спорт

След успех в два от трите мача, бургазлии продължават към полуфиналите във волейболната суперлига

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) станаха третият отбор, който си спечели виза за полуфиналите във волейболната супер лига при мъжете. Трети решителен двубой определи изхода от четвъртфиналата серия между бургаския тим и варненския Черно море. Двата тима си размениха по една победа в предишните дни, но в последния сблъсък Дея спорт се наложи с категоричното 3:0

Бургазлии спечелиха с лекота първия гейм с 25:11. Варненци поведоха в началото на втората част, но домакините бързо сразиха ентусиазма им и спечелиха и този гейм убедително с 25:19. В третата част домакините също бяха безкомпромисни и след успех с 25:17 достигнаха и до крайната победа в мача, която им осигури и класиране за полуфинал.

Най-резултатен за отбора на Дея спорт в третия двубой от четвъртфиналната серия срещу Черно море беше Валентин Братоев с 15 точки (1 ас, 2 блокади), 12 точки реализира Тодор Димитров (1 ас, 2 блокади). 11 точки записа Теодор Тодоров (5 блокади). За варненци Симеон Димитров се отчете с 10 точки (1 ас, 2 блокади).

За "Най-полесен състезател" на серията бе отличен Георги Братоев.

В полуфиналите на волейболната супер лига, отборът на Дея спорт ще срещне ЦСКА, който отстрани Монтана на четвъртфинал с 2:0 победи.

2024 © Варна е / снимка: Национална Волейболна Лига

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).