Хебър отвя Черно море във волейболната супер лига

Тимът от Пазарджик оглави временното класиране, "моряците" са десети

Волейболистите на Черно море загубиха с 0:3 гейма гостуването си на Хебър (Пазарджик) в седмия кръг на супер лигата при мъжете. След успеха Хебър оглави временното класиране, "моряците" са десети с актив от 5 точки (2 победи, 5 загуби).

Първият гейм протече изцяло под диктовката на волейболистите на Хебър. В ключовите моменти гостите успяха да се доближат до "тигрите", но не успяха да постигнат нищо повече в тази част и първият гейм логично завърши при 25:20 в полза на Хебър.

Във втората част Черно море до голяма степен диктуваше събитията на терена но домакините не позволяваха на варненци да се откъснат в резултата и в крайна сметка показаха по-здрави нерви и триумфираха след 29:27.

Третият гейм не остави никакво съмнение в превъзходството на Хебър и след 25:19 "тигрите" подпечатаха чистия си успех в този мач.

Най-резултатен за победителите бе Розалин Пенчев с 15 точки (2 аса, 3 блокади), 12 точки добави Християн Димитров (1 ас, 2 блокади). 11 точки реализира Тодор Вълчев (1 блокада). За MVP бе отличен Теодор Салпаров.

За Черно море Мирослав Градинаров се отчете с 14 точки, 13 точки добави Симеон Димитров (2 аса, 3 блокади).

В следващия кръг на волейболната супер лига при мъжете Черно море гостува на Пирин (Разлог). Двубоят е на 1 декември (петък) от 18 часа.

2023 © Варна е

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.