Волейболният Черно море отстъпи на Берое като гост

След категоричния успех с 3:0 волейболистите от Стара Загора взеха реванш за поражението си във Варна по-рано през сезона

Черно море загуби с 0:3 от Берое в Стара Загора, в мач от 13-и кръг на волейболната суперлига при мъжете. Така заралии взеха реванш от варненци за поражението в морската столица с 2:3 гейма във втория кръг на шампионата.

В зала "Иван Вазов" в Стара Загора, домакините поведоха от самото начало на срещата, след което продължиха да диктуват напълно положението на терена и безпроблемно достигнаха до успех в първата част след 25:20.

Във втората част двата тима бяха равностойни, след петата точка "зелено-белите" отново поеха нещата в свои ръце, запазвайки стабилно темпо те завършиха уверено гейма след 25:22.

В третия гейм волейболистите на Черно море взеха превес (2:0 и 4:1), като владееха положението в следващите минути. След деветата точка обаче играта продължи равностойно, почти до самия край. Домакините продължиха мобилизирано и успяха да излязат от ситуацията. Така те записаха чист успех, след като се наложиха с 25:22.

Най-резултатен за победителите бе Спас Байрев с 19 точки (2 аса, 1 блокада), като бе отличен за "Най-полезен състезател" в срещата. 11 точки добави Руси Желев (1 блокада).

За Черно море по 9 точки записаха Симеон Димитров и Мирослав Градинаров (2 блокади).

В следващия кръг на волейболната суперлига, Черно море посреща ЦСКА. Двубоят ще е на 3 февруари - събота, от 18 часа, в зала "Христо Борисов" в морската столица.

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.