Волейболният Черно море победи Пирин в Разлог

Успехът е трети за варненци от началото на Суперлигата при мъжете

Волейболистите на Черно море постигнаха трета победа в Суперлигата при мъжете, след като се наложиха над Пирин (Разлог) с 3:1 в среща от осми кръг на шампионата, изиграна в югозападния град.

Варненци бяха по-активните на игрището от самото начало на двубоя, като удържаха темпото стабилно през по-голямата част от времето в първия гейм и поведоха в мача след 25:21.

Двата тима бяха равностойни във втората част до 10-ата точка, след което момчетата на Пламен Христов поеха инициативата. След 17:13 обаче лека-полека бяха настигнати от противника, който се наложи в ключовите моменти, отбелязва bgvolleyball.com. Така резултатът бе изравнен след 22:25 във втория гейм.

В третата част "моряците" диктуваха напълно събитията на игрището и закономерно поведоха в срещата след категоричното 25:13.

Решителната четвърта част отново протече под доминацията на гостите, които от рано се откъснаха в резултата. В ключови ситуации от гейма волейболистите на Пирин успяха да намалят дистанцията, но нямаха сили за нищо повече и след 25:20, Черно море триумфира в гейма, с което спечели и мача с 3:1.

Най-резултатен за победителите бе Симеон Димитров с 22 точки (2 аса, 1 блокада), с по 14 точки приключиха Кристиян Димитров (2 блокади) и Мирослав Градинаров (1 блокада). Борис Начев добави 12 точки (2 ас, 4 блокади). За съперника Мариян Наков завърши с 19 точки, 15 точки добави Радослав Попов (3 блокади).

След успеха срещу Пирин (Разлог), варненци са девети във временното класиране, с 8 точки (3 победи, 5 загуби). В следващия кръг на волейболната Суперлига при мъжете Черно море среща Дея спорт от Бургас. Двубоят ще се играе във варненската зала "Христо Борисов", на 9 декември (събота) в 19:00 часа.

2023 © Варна е / снимка: ВК Черно Море

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.