Волейболният Черно море победи Пирин в Разлог

Успехът е трети за варненци от началото на Суперлигата при мъжете

Волейболистите на Черно море постигнаха трета победа в Суперлигата при мъжете, след като се наложиха над Пирин (Разлог) с 3:1 в среща от осми кръг на шампионата, изиграна в югозападния град.

Варненци бяха по-активните на игрището от самото начало на двубоя, като удържаха темпото стабилно през по-голямата част от времето в първия гейм и поведоха в мача след 25:21.

Двата тима бяха равностойни във втората част до 10-ата точка, след което момчетата на Пламен Христов поеха инициативата. След 17:13 обаче лека-полека бяха настигнати от противника, който се наложи в ключовите моменти, отбелязва bgvolleyball.com. Така резултатът бе изравнен след 22:25 във втория гейм.

В третата част "моряците" диктуваха напълно събитията на игрището и закономерно поведоха в срещата след категоричното 25:13.

Решителната четвърта част отново протече под доминацията на гостите, които от рано се откъснаха в резултата. В ключови ситуации от гейма волейболистите на Пирин успяха да намалят дистанцията, но нямаха сили за нищо повече и след 25:20, Черно море триумфира в гейма, с което спечели и мача с 3:1.

Най-резултатен за победителите бе Симеон Димитров с 22 точки (2 аса, 1 блокада), с по 14 точки приключиха Кристиян Димитров (2 блокади) и Мирослав Градинаров (1 блокада). Борис Начев добави 12 точки (2 ас, 4 блокади). За съперника Мариян Наков завърши с 19 точки, 15 точки добави Радослав Попов (3 блокади).

След успеха срещу Пирин (Разлог), варненци са девети във временното класиране, с 8 точки (3 победи, 5 загуби). В следващия кръг на волейболната Суперлига при мъжете Черно море среща Дея спорт от Бургас. Двубоят ще се играе във варненската зала "Христо Борисов", на 9 декември (събота) в 19:00 часа.

2023 © Варна е / снимка: ВК Черно Море

Черно море надигра категорично Хебър (Пазарджик)

Победата е седма за варненци във волейболната суперлига при мъжете

Волейболистите на Черно море записаха седма победа в суперлигата при мъжете. Варненци надделяха категорично с 3:0 гейма над Хебър (Пазарджик) в мач от 18-ия кръг на първенството, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Домакините от Черно море започнаха ударно двубоя, като поведоха със 7:1. Варненци продължиха да доминират до края на гейма и заслужено се наложиха с 25:20.

В началото на втория гейм гостите от Пазарджик взеха лек превес при 3:1 и 4:2, но играта продължи равностойно. Волейболистите на Хебър диктуваха ситуацията на игрището до 10:8, постепенно обаче се случи обрат. Варненци не допуснаха повече проблеми и диктуваха развоя на гейма до края, за да се наложат с 25:18.

Третата част бе доста оспорвана, но домакините в крайна сметка надделяха и в нея след 25:22, което им донесе и окончателната победа в срещата с 3:0 гейма.

За "Най-полезен състезател" в мача бе отличен Мартин Иванов

Черно море е осми във временното класиране на волейболната суперлига при мъжете с актив от 22 точки (7 победи, 11 загуби). В следващия кръг варненци срещат Пирин (Разлог) на 3 март (неделя). Двубоят отново ще се играе в зала "Христо Борисов" в морската столица, а началният час е 18:00.