Волейболният Черно море загуби от Монтана

В неделя варненци гостуват на Хебър в Пазарджик

Черно море регистрира четвърто поражение във волейболната супер лига при мъжете. Като домакини, във варненската зала "Христо Борисов", "моряците" отстъпиха на отбора Монтана с 1:3 гейма в двубой от шестия кръг на първенството.

Първият гейм беше доста оспорван и през повечето време резултатът вървеше точка за точка, но в крайна сметка домакините се наложиха с 25:23.

В началото на втората част варненци взеха превес (4:1 и 6:3), но след седмата точка гостите успяха да изравнят за кратко. Черно море отново пое инициативата, като я запази до 16:14. Последваха колебания, след което накрая тимът от Северозапада успя да обърне и да спечели частта с 25:23.

Третият гейм тръгна ударно за Монтана и момчетата на Даниел Пеев го спечелиха убедително след 25:19. Така те поведоха в мача, информира bgvolleyball.com.

Решителната четвърта част бе изключително равностойна, двата тима през цялото време се движеха близо един до друг в резултата. "Моряците" първи стигнаха до геймбол, но не успяха да го реализират. Това се случи още два пъти, обаче гостите показаха по-силен характер и затвориха мача след 28:26 и крайното 3:1 гейма.

След изиграването на двубоите от шестия кръг, Черно море е десети във временното класиране с 5 точки (2 победи, 4 загуби), тимът от Монтана е четвърти с 10 точки (4 победи, 2 загуби).

В следващия кръг от волейболната супер лига при мъжете Черно море гостува на Хебър в Пазарджик. Двубоят е в неделя - 26 ноември, от 18 часа.

2023 © Варна е

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).