Волейболният Черно море загуби от Монтана

В неделя варненци гостуват на Хебър в Пазарджик

Черно море регистрира четвърто поражение във волейболната супер лига при мъжете. Като домакини, във варненската зала "Христо Борисов", "моряците" отстъпиха на отбора Монтана с 1:3 гейма в двубой от шестия кръг на първенството.

Първият гейм беше доста оспорван и през повечето време резултатът вървеше точка за точка, но в крайна сметка домакините се наложиха с 25:23.

В началото на втората част варненци взеха превес (4:1 и 6:3), но след седмата точка гостите успяха да изравнят за кратко. Черно море отново пое инициативата, като я запази до 16:14. Последваха колебания, след което накрая тимът от Северозапада успя да обърне и да спечели частта с 25:23.

Третият гейм тръгна ударно за Монтана и момчетата на Даниел Пеев го спечелиха убедително след 25:19. Така те поведоха в мача, информира bgvolleyball.com.

Решителната четвърта част бе изключително равностойна, двата тима през цялото време се движеха близо един до друг в резултата. "Моряците" първи стигнаха до геймбол, но не успяха да го реализират. Това се случи още два пъти, обаче гостите показаха по-силен характер и затвориха мача след 28:26 и крайното 3:1 гейма.

След изиграването на двубоите от шестия кръг, Черно море е десети във временното класиране с 5 точки (2 победи, 4 загуби), тимът от Монтана е четвърти с 10 точки (4 победи, 2 загуби).

В следващия кръг от волейболната супер лига при мъжете Черно море гостува на Хебър в Пазарджик. Двубоят е в неделя - 26 ноември, от 18 часа.

2023 © Варна е

Черно море загуби решителния четвъртфинален сблъсък с Дея спорт

След успех в два от трите мача, бургазлии продължават към полуфиналите във волейболната суперлига

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) станаха третият отбор, който си спечели виза за полуфиналите във волейболната супер лига при мъжете. Трети решителен двубой определи изхода от четвъртфиналата серия между бургаския тим и варненския Черно море. Двата тима си размениха по една победа в предишните дни, но в последния сблъсък Дея спорт се наложи с категоричното 3:0

Бургазлии спечелиха с лекота първия гейм с 25:11. Варненци поведоха в началото на втората част, но домакините бързо сразиха ентусиазма им и спечелиха и този гейм убедително с 25:19. В третата част домакините също бяха безкомпромисни и след успех с 25:17 достигнаха и до крайната победа в мача, която им осигури и класиране за полуфинал.

Най-резултатен за отбора на Дея спорт в третия двубой от четвъртфиналната серия срещу Черно море беше Валентин Братоев с 15 точки (1 ас, 2 блокади), 12 точки реализира Тодор Димитров (1 ас, 2 блокади). 11 точки записа Теодор Тодоров (5 блокади). За варненци Симеон Димитров се отчете с 10 точки (1 ас, 2 блокади).

За "Най-полесен състезател" на серията бе отличен Георги Братоев.

В полуфиналите на волейболната супер лига, отборът на Дея спорт ще срещне ЦСКА, който отстрани Монтана на четвъртфинал с 2:0 победи.

2024 © Варна е / снимка: Национална Волейболна Лига