Волейболният Черно море загуби от Монтана като гост

"Моряците" са осми във временното класиране на Суперлигата при мъжете с 6 победи и 11 загуби

Черно море загуби с 1:3 гейма гостуването си на Монтана от 17-ия кръг на волейболната суперлига при мъжете. До десетата точка в първия гейм двата тима бяха равностойни, но постепенно домакините се откъснаха и поведоха в мача след 25:20.

Волейболистите на Черно море показаха съвсем друго лице във втория гейм, тръгвайки ударно с 4:0 и 6:1. Те диктуваха положението до средата, след което играта бе изравнена, но в крайна сметка Черно море измъкна частта след пет геймбола и 28:30, отбелязва bgvolleyball.com.

Третият гейм започна идентично на първия, след което Монтана отново взе превес и аванс за 2:1 гейма след 25:14.

Решителната четвърта част започна под диктовката на гостите от Варна, но след седмата точка играчите на Монтана бяха доминиращи на игрището и затвориха мача без особени проблеми след 25:19.

Най-резултатен за победителите беше Кристиан Валчак с 25 точки (3 аса, 1 блокада), със 17 точки завърши Бруно Рубо (1 ас, 8 блокади). 13 точки добави Самуил Вълчинов (1 ас, 2 блокади).

За Черно море Мирослав Градинаров се отчете с 15 точки (2 блокади), 14 точки добави Симеон Димитров. 13 точки реализира Кристиян Димитров (2 аса, 1 блокада).

След 17-ия кръг "моряците" са осми във временното класиране на волейболната суперлига при мъжете с актив от 19 точки (6 победи, 11 загуби).

В следващия кръг от шампионата варненци приемат тима на Хебър. Двубоят е на 24 февруари, събота, от 18 часа в зала "Христо Борисов" в морската столица.

2024 © Варна е / снимка: НВЛ

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.