Волейболният Черно море загуби от Монтана като гост

"Моряците" са осми във временното класиране на Суперлигата при мъжете с 6 победи и 11 загуби

Черно море загуби с 1:3 гейма гостуването си на Монтана от 17-ия кръг на волейболната суперлига при мъжете. До десетата точка в първия гейм двата тима бяха равностойни, но постепенно домакините се откъснаха и поведоха в мача след 25:20.

Волейболистите на Черно море показаха съвсем друго лице във втория гейм, тръгвайки ударно с 4:0 и 6:1. Те диктуваха положението до средата, след което играта бе изравнена, но в крайна сметка Черно море измъкна частта след пет геймбола и 28:30, отбелязва bgvolleyball.com.

Третият гейм започна идентично на първия, след което Монтана отново взе превес и аванс за 2:1 гейма след 25:14.

Решителната четвърта част започна под диктовката на гостите от Варна, но след седмата точка играчите на Монтана бяха доминиращи на игрището и затвориха мача без особени проблеми след 25:19.

Най-резултатен за победителите беше Кристиан Валчак с 25 точки (3 аса, 1 блокада), със 17 точки завърши Бруно Рубо (1 ас, 8 блокади). 13 точки добави Самуил Вълчинов (1 ас, 2 блокади).

За Черно море Мирослав Градинаров се отчете с 15 точки (2 блокади), 14 точки добави Симеон Димитров. 13 точки реализира Кристиян Димитров (2 аса, 1 блокада).

След 17-ия кръг "моряците" са осми във временното класиране на волейболната суперлига при мъжете с актив от 19 точки (6 победи, 11 загуби).

В следващия кръг от шампионата варненци приемат тима на Хебър. Двубоят е на 24 февруари, събота, от 18 часа в зала "Христо Борисов" в морската столица.

2024 © Варна е / снимка: НВЛ

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).