Волейболният Черно море завърши 2023-та с победа

Първият двубой на варненци за новата година е домакинство на състава на Добруджа - на 24 януари

Волейболният Черно море постигна категорична победа в последния си мач за 2023-та. Варненци се наложиха над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 гейма в двубой от 11-ия кръг на волейболната супер лига при мъжете, игран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

"Моряците" бяха безкомпромисни от първата до последната минута на срещата, като спечелиха първия гейм с 25 : 12, а следващите два с по 25 : 18.

След края на последния си двубой за 2023-та, волейболистите и представителите на спортно-техническия щаб на Черно море получиха индивидуални премии от клубния бос Красимир Илиев

С най-голям актив за победата на Черно море бе Симеон Димитров с 16 точки (2 блока, 1 ас). Мирослав Градинаров добави 10 точки, а Виктор Йосифов приключи с 9 точки за успеха.

За тима на Раковски Калоян Вълчинов и Боян Христов завършиха с по едва 9 точки.

Така варненци записаха четвърта победа, като завършиха полусезона на девето място в класирането със 7 загуби и 12 точки.

В първата си среща за новата година от волейболната супер лига при мъжете, варненци приемат отбора на Добруджа, на 24 януари.

2023 © Варна е / снимки: bgvolleyball.com

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.