Волейнационалите стартират срещу Испания на Европейското във Варна

Женският ни национален отбор ще започне участието си в група В на първенството на Стария континент в Италия срещу Хърватия

Европейската конфедерация по волейбол CEV обяви програмата по дни за предстоящите през 2023-та Европейски първенства при мъжете и жените.

Морската ни столица Варна приема група В в груповата фаза от надпреварата, а освен нашите лъвове, ще наблюдаваме отборите на Испания, Словения, Финландия, Украйна и Хърватия.

Волейболистите на Пламен Константинов ще излязат за първата си битка на 29 август срещу тима на Испания. Следват мачове с Финландия на 31 август и Украйна на 2 септември. Срещу тима на Хърватия излизаме на 3-ти, а в последния двубой в груповата фаза ще се срещнем с тима на Словения на 5 септември.

Националният ни отбор жени също попадна в група В, която ще се проведе в Италия. Лъвиците ни ще излязат за първа битка в груповата фаза на 16 август срещу тима на Хърватия, а на следващия ден ще е и вторият им мач срещу Босна и Херцеговина. Двубоят срещу Италия ще е на 19 август, а в последните два мача срещаме Румъния и Швейцария, съответно на 22 и 23 август.

2022 © Варна е
Още по темата: Волейбол Евро

Черно море победи Дея спорт и завърза четвъртфиналния сблъсък

Полуфиналистът ще бъде излъчен след трети двубой - на 28 март в Бургас

Волейболистите на Черно море завързаха четвърфиналната серията с Дея спорт (Бургас) в плейофите на волейболната суперлига при мъжете, след като спечелиха втория двубой помежду им. Срещата, играна в зала "Христо Борисов" във Варна завърши с успех на домакините с 3:2 гейма. Така полуфиналистът ще бъде излъчен в трети двубой между двата тима, на 28 март (четвъртък), от 19:00 ч. в зала "Младост" в Бургас.

Двубоят предложи много интересни моменти и обрати - най-ключовият от тях  в решителната четвърта част, когато гостите бяха близо до затваряне на мача. Тогава домакините от Варна показаха силна воля и измъкнаха победата, обобщават от bgvolleyball.com.

Окрилени от успеха си в първия мач, волейболстите на  Дея спорт лесно спечелиха първия гейм на срещата във Варна след 16:25.

Домакините показаха характер във втората част и взеха преднина при 8:1 и 10:3, след което съперникът постепенно скъси дистанцията. В средата на гейма (13:12) бургазлии се доближиха максимално, но не успяха да направят нещо повече. Момчетата на Пламен Христов диктуваха изцяло ситуацията до края на гейма и заслужено триумфирах с категоричното 25:14.

Гостите от Дея спорт отговориха подобаващо и след светкавична трета част, отново спечелена от тях с 16:25 за втори път излязоха напред в мача и бяха на гейм от спечелване не само на двубоя, но и на четвъртфиналния сблъсък.

Решителната четвърта част стартира с преднина на гостите от Бургас (5:2), но варненци успяха да изравнят. Дея отговори със силен отпор, домакините обаче не се отказаха. Почти до края резултатът в гейма вървеше точка за точка. Въпреки че пропуснаха първия си геймбол, "моряците" в крайна сметка триумфираха с 25:23 и вкараха срещата в тайбрек.

Във финалния пети гейм очаквано битката бе ожесточена и за всяка точка. Въпреки съпротивата на Дея спорт, волейболистите на Черно море бяха стабилни до края и заслужено триумфираха след 15:12 и 3:2 в общия резултат.

Най-резултатни за победителите бяха Симеон Димитров и Мирослав Градинаров с по 18 точки (5 аса, 1 блокада) (2 аса, 1 блокада). С 11 точки завърши Борис Начев (4 аса, 2 блокади).

За Дея спорт Лукас Мадалоз приключи с 27 точки (2 аса, 2 блокади), 12 точки добави Стефан Чавдаров (4 аса, 3 блокади). 11 точки реализира Теодор Тодоров (1 ас, 3 блокади).

2024 © Варна е / снимка: Национална Волейболна Лига