Мобилно меню

Taylor Swift спечели рекордна награда Grammy за Албум на годината

Изпълнителката обяви, че новият ѝ албум ще излезе на 19 април
Taylor Swift спечели рекордна награда Grammy за Албум на годината
569

Taylor Swift вече държи рекорда за най-много №1 албуми на жена изпълнител (12), както и най-печелившото турне в историята. На тазгодишната церемония по връчването на наградите Grammy, Taylor отбеляза още едно постижение в кариерата си като спечели 4-тата си статуетка за „Албум на годината“ - повече от всеки друг артист в 66-годишната история на най-престижното музикално събитие. В категорията участваха Jon Batiste, Boygenius, Miley Cyrus, Lana Del Rey, Janelle Monáe, Olivia Rodrigo, Taylor Swift и SZA. С победата на албума ѝ "Midnights", Swift задмина Frank Sinatra, Stevie Wonder и Paul Simon. По време на благодарствената си реч за „Най-добър поп вокален албум“ Swift съобщи името и премиерната дата на 11-ия си студиен албум:

"Искам да благодаря на всички вас, като ви кажа една тайна, която пазих през последните две години. А тя е, че чисто новият ми албум излиза на 19 април. Казва се "The Tortured Poets Department".

Според официалния уебсайт на певицата, "The Tortured Poets Department" ще представи 16 чисто нови песни, като някои издания ще съдържат бонус парчето “The Manuscript“. Новината дойде само няколко часа, след като Swift подлуди феновете си, променяйки профилните си снимки в социалните мрежи на черно-бели. Това накара много Swifties да повярват, че тя е готова да обяви своя нов запис на Reputation (Taylor's Version). Премиерата на нов албум предизвика голямо вълнение и означава, че ще има нова музика към хитовото ERAS TOUR, което ще се проведе в Европа това лято.

2024 © Варна е
Още по темата: Турне Grammy Taylor Swift
Още по темата: Турне Grammy Taylor Swift

Варненката DARA е първият български изпълнител в престижната класация на Billboard

Bangaranga влезе в седмичната класация Global 200
Варненката DARA е първият български изпълнител в престижната класация на Billboard

Победителката от "Евровизия" DARA стана първият български изпълнител, влязъл в престижната музикална класация на Billboard. Нейната песен "Bangaranga" влезе в седмичната класация Global 200, в която намират място най-слушаните в интернет парчета.

DARA е поставена на 90-о място сред най-популярните за изминалата седмица изпълнители в над 200 територии по целия свят, включително Съединените щати. 

Изпълнението на песента Bangaranga на финала на конкурса „Евровизия“, с което DARA спечели във Виена, надмина 14 милиона гледания в официалния канал на песенния конкурс в YouTube. Хитът Bangaranga е на първо място в класацията Топ 50 на Spotify за България.

Bangaranga заема №1 в плейлиста за България на Apple Music.

Музиката и текстът на Bangaranga са дело на Анн Джудит Уик, Кристиан Торсеа, Дарина Йотова (Дара) и Димитрис Контопулос.

2026 © Варна е / източник: bTV
Още по темата: Bangaranga Класация Billboard DARA
Още по темата: Bangaranga Класация Billboard DARA