Мобилно меню

Илин Димитров откри "Ключа към успеха в туризма"

Министърът се включи в среща-дискусия по повод 60-годишнината от създаването на Колежа по туризъм към ИУ – Варна
Илин Димитров откри "Ключа към успеха в туризма"
761

Министърът на туризма Илин Димитров се включи в дискусия по темата "Ключът към успеха в туризма". Форумът беше организиран по повод 60-годишния юбилей  от създаването на Колежа по туризъм към ИУ – Варна. Инициативата постави началото на поредица от събития, обединени под названието "60 срещи с 60 успешни възпитаници на Колеж по туризъм – Варна".

Пред участниците във форума министър Илин Димитров изтъкна, че един от основните приоритети в работата му през втория мандат ще е точно подобряването на връзката между образованието и бизнеса в сферата, както ВАРНА Е ви информира.

Получи се интересна дискусия. Щастлив съм от активното включване в разговора на будните и интелигентни студенти, ученици и докторанти.

По време на форума бяха обсъдени също възможностите за кариерна реализация на студентите в туризма. Министър Илин Димитров представи и идеите си за по-качествена реклама, с която страната ни да бъде представена като привлекателна туристическа дестинация през цялата година. Димитров посочи и акцентите в стратегията си за развитие на сектора у нас и подчерта, че най-важен е стремежът съм устойчив туризъм на 4 сезона, който може да бъде постигнат с активно промотиране на алтернативните възможности за туризъм у нас като културно-историческият, събитийният, здравният, СПА и уелнес туризъм.

Няма да се уморя да повтарям, че добре обучените кадри са ключа към успеха

В края на своето гостуване в ИУ-Варна, министър Илин Димитров благодари на доц. Рафаилова и проф. Станимиров за поканата. "За мен беше чест и голямо признание да открия поредицата от срещи във връзка с годишнината на Колежа по туризъм", обобщи той.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ИУ - Варна

Дара: Любимият ми предмет в училище беше историята

Родният ми град Варна е мястото, с което се чувствам най-силно свързана, изтъкна победителката в Евровизия, която прие поканата на министъра на туризма да се включи в мащабна кампания за представяне на България пред света
Дара: Любимият ми предмет в училище беше историята

Популярната изпълнителка от Варна Дарина Йотова - Дара, която преди месец спечели песенния конкурс Евровизия, прие поканата на министъра на туризма Илин Димитров да се включи в мащабна кампания за представяне на България пред света

Проектът на Министерството на туризма предвижда да бъдат заснети клипове и рекламни материали с известни българи - артисти, спортисти, учени, млади таланти и хора с високи постижения, които могат да говорят за страната ни лично и убедително.

Дара посочи родния си град Варна като мястото, с което се чувства най-силно свързана.

Тя сподели, че е горда със забележителностите на морската столица, като Варненския халколитен некропол (най-старото обработено злато в света), природния феномен "Побити камъни", Аладжа манастир, Римските терми и др.

"Любимият ми предмет в училище беше историята. За мен е важно посланието към публиката да бъде лично. Когато човек говори за място, което наистина е почувствал, тогава то стига много по-силно до хората", каза Дара.

Тя сподели и емоцията си от миналогодишно посещение до Белоградчишките скали, които символизират за нея красотата на България.

Според генералния директор на БНТ Милена Милотинова, която има за задача да организира домакинството на България на Евровизия през 2027-а, страната ни има изключително силна идентичност като древна държава, дала една от най-разпространените писмености, и този разказ трябва да бъде представян пред света. "Евровизия е световно шоу, което прави целогодишна кампания на страната-домакин. С лице като Дара ще повишим интереса към България", подчерта Милотинова.

Министър Илин Димитров връчи на Дара и специален подарък - статуетка с роза, която е най-популярният символ на страната ни.

2026 © Варна е / снимка: Министерство на туризма на Република България