Мобилно меню

Херо: Оптимист съм за Спартак!

С моя екип ще работим максимално, за да остане отборът в Първа лига, увери старши треньорът на "соколите"
Херо: Оптимист съм за Спартак!

Новият старши треньор Димитър Димитров-Херо, който пое Спартак (Варна) в края на миналата година, заяви, че е оптимист за оставането на отбора в Първа лига.

Знам, че ще е много трудно, виждате с колко точки сме изостанали от другите отбори, но ще направя всичко възможно, заедно с моя екип да  работим максимално, за да свършим нужната работа.

Специалистът не скри, че първият двубой на "соколите" след зимната пауза ще е доста труден, тъй като варненци ще срещнат шампиона Лудогорец на 11 февруари. Следващите мачове на Спартак също няма да са лесни, предстоят сблъсъци с преки конкуренти за оцеляване в Първа лига, отбеляза Херо. Треньорът заяви, че се надява футболистите му да са в оптимална форма за официалните двубои в шампионата, към което е насочена и цялата подготовка през зимната пауза.

Смятам, че има наченки на изграждане на някакъв стил в играта. Дано в бъдеще да се запазим от контузии и да можем да налагаме този стил в мачовете от първенството.

Херо изрази задоволство от представянето на отбора си в петата зимна контрола, в която Спартак завърши 0:0 с украинския “Минай”.

"Нашият отбор доминираше на терена. Лошото е, че не успяхме да реализираме доста от положенията, които създадохме. Имахме две греди в мача, но и доста добри възможности срещу вратаря пропуснахме. Притеснява ме това, че лесно пропускаме елементарни положения, които би трябвало с лекота да ги вкараме. През второто полувреме сякаш ритъмът ни се наруши със смените, които извършихме. Според мен нашият отбор беше по-добрият и заслужаваше да спечели, въпреки, че победата в тези контроли не е важна", обобщи Димитър Димитров пред клубния сайт представянето на своя отбор в контролата срещу украинския “Минай”.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е