Мобилно меню

Вальо Илиев: Хубаво е, че създаваме положения, но трябва да вкарваме повече голове!

Във всеки мач излизаме за победа, поздравявам футболистите, че се стараят, но е важно да реализираме възможностите си, подчерта наставникът на Спартак (Варна)
Вальо Илиев: Хубаво е, че създаваме положения, но трябва да вкарваме повече голове!
597

 

"Създадохме доста положения, но не успяхме да ги реализираме. Единственото, което не ни достигна за успех срещу Черноморец беше голът."

Така коментира старши треньорът на Спартак (Варна) изявите на своите футболисти при гостуването на стадион Лазур в Бургас от четвъртия кръг на Втора лига, завършил при нулево реми.

"Ние имахме доста положения да отбележим гол. Хубавото е, че ги имаме, лошото е, че не успяваме да ги реализираме и то доста чисти положения - и първото, и второто полувреме. Имаме ситуация сами срещу вратаря, както и други, когато дори преодоляваме вратаря, но пак не съумяваме да отбележим гол. По такъв начин научаваме грешките си и се стремим да се коригираме. Тренираме, работим много и се надявам в най-скоро време тези положения да започнат все повече да се превръщат и в голове."

Валентин Илиев все пак подчерта, че футболистите му определено са показали голямо желание за игра.

"Опитваха се, стараеха се, единственото нещо, което днес не ни достигна за победата беше голът. Аз самият определено искам да вкарваме повече голове, работим в тази насока, не мисля, че това е слабост само на Спартак, като цяло на пръстите на едната ръка се броят отборите не само във Втора, но и в Първа лига, които бележат на мач по 3-4-5 гола."

Запитан какво очаква от следващия двубоя на Спартак, срещу Бдин Видин, Валентин Илиев отговори така:

"Ние във всеки един мач се целим в победата. Грешна стъпка винаги може да има, това до голяма степен зависи от нас. Много е важно да успяваме да реализираме положенията си, тогава ще има много по-голямо спокойствие в отбора."

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е