Черно море и лидерът в македонската втора лига не се победиха

Контролата завърши 0:0, а Иван Дюлгеров спаси дузпа

Черно море и лидерът в македонската втора лига – Беса (Добри дол) завършиха 0:0 в контролна среща на терените на “Голд Сити”, Алания. Това бе втора проверка за “моряците” в днешния ден, след като преди обед завършиха 1:1 с руския Спартак Кострома и общо четвърта по време на лагера в Турция.

„Моряците“ водеха играта през целия двубой, но така и не успяха да реализират гол. Иван Дюлгеров спаси дузпа, а гол на Исмаил Иса бе отменен заради несъществуваща игра с ръка.

В 8-ата минута Мишаел Алвес оправи удар от далечна дистанция, който обаче не затрудни вратаря на Беса. В 19-ата минута Иван Дюлгеров спаси дузпа, отсъдена за игра с ръка на Живко Атанасов. В 35-ата минута Мазир Сула опита удар от разстояние, но не намери целта. В 39-ата минута играч на Беса получи топката пред пеналта, напредна и се опита да намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Иван Дюлгеров, но кълбото премина покрай страничната греда.

В 38-ата минута Мартин Милушев центрира отдясно, топката достигна до Росен Стефанов, който с крак я отклони към вратата, но тя се отби в страничната греда. Кълбото се върна към Васил Панайотов, който стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси. В 40-ата минута Берк Бейхан нахлу отляво в пенала и стреля, но отново стражът на Беса се намеси подобаващо.

В 41-вата минута Берк Бейхан се контузи и бе заменен от Исмаил Иса.

В 50-ата минута Мишаел Алвес отправи опасен удар, но топката не намери очертанията на вратата. В 68-та минута Исмаил Иса на два пъти се озовава на добра позиция, но вместо да стреля, потърси подавания, които бяха избити от бранителите на Беса.

В 84-ата минута гол за Черно море не бе зачетен. Мишаел Алвес намери с далечен пас Исмаил иса, който си поведе топката с гърди, напредна и прехвърли вратаря, но страничния рефер вдигна флага си за игра с ръка.

Съставът на Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 3. Живко Атанасов, 32. Мартин Дичев, 6. Виктор Попов, 17. Мартин Милушев, 71. Васил Панайотов, 29. Берк Бейхан, 33. Мишаел Алвес, 8. Мазир Сула, 41. Уеслен Жуниор

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Ключов футболист се завръща в състава на Черно море преди мача с ЦСКА

Аут за двубоя в столицата са Мишаел Алвес и Виктор Попов

Група от 21 футболисти определи старши треньорът на Черно море Илиан Илиев за гостуването на ЦСКА от 34-тия кръг на елитната ни футболна лига. Добрата новина в лагера на "моряците" е завръщането на Мазир Сула, който пропусна мача с Лудогорец заради травма. В групата се завръща и Мартин Милушев. Аут за двубоя с ЦСКА е Мишаел Алвес, важната среща ще пропусне и контузеният Виктор Попов.

"Моряците" ще пътуват за София в сряда рано сутринта, като последното занимание на варненци преди срещата с "армейците" ще е в столицата.

Мачът между ЦСКА и Черно море е в четвъртък, 23 май от 20:30 часа на националния стадион "Васил Левски".

Както ВАРНА Е ви информира, главен арбитър на двубоя ще е Георги Кабаков, с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков, съдийски наблюдател ще е Николай Колев, а за ВАР ще отговарят Никола Попов и Димо Вълчев.

Групата на Черно море: Християн Славков, Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Мартин Дичев, Даниел Димов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Мазир Сула, Берк Бейхан, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Илиан Илиев, Атанас Илиев, Исмаил Иса, Уеслен Жуниор.