Илиан Илиев: Равенството ни разочарова

Трябва да играем добре, за да побеждаваме, няма лесни двубои, припомни старши треньорът на Черно море

Наш патент е да направим по трудното в мача и накрая да изпуснем победата.

Така коментира разочарованият наставник на Черно море Илиан Илиев домакинското равенство срещу Берое в 20-ия кръг на елитната ни футболна лига.

Не успяхме да се възползваме от бързия гол, до който стигнахме в началото. След полувремето не съумяхме да задържаме топката, получи се нервен мач

Илиев подчерта, че неговият отбор е трябвало да бъде по-активен по фланговете, след като предварително е било ясно, че Берое насища предимно средата на терена.

"Притеснява ме липсата на активност и увереност по фланговете, тъй като до момента това е било едно от основните ни предимства."

Опитният наставник на Черно море отбеляза, че след еуфорията заради успеха срещу Левски след подновяването на шампионата, днес отборът му е изпратен в другата крайност и е подвластен на разочарование заради изпуснатия шанс за победа.

Има го във футбола, но трябва да си извлечем нужните поуки. Няма мачове, в които задължително ще вземем победата, независимо какво е временното ниво на съперника. Трябва да сме активни и да играем добре. Предрешени победи няма.

Илиев изрази надежда, че в предстоящото гостуване на Пирин отборът му няма да играе както във второто полувреме срещу Берое. Както ВАРНА Е ви информира, "моряците" допуснаха домакинско равенство 1:1 със старозагорци в 20-ия кръг на елитната ни футболна лига.

2023 © Варна е

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море