Илиан Илиев: Трябва по-настойчиво да търсим топката в наказателното поле на съперника

Дали сме успели да запазим сили за Апоел Беер Шева ще видим в четвъртък, имаме шансове, призовавам колкото може повече от нашите фенове да дойдат на стадиона в Разград, за да ни подкрепят, заяви наставникът на Черно море

"Във втори мач пред собствена публика беше важно да спечелим. Не беше лесно, особено след психологическото напрежение поради факта, че в първия мач не се случи. Радвам се, че този път успяхме да победим." Така старши треньорът на Черно море Илиан Илиев започна коментара си за мача на своите футболисти от втория кръг на елитната ни футболна лига срещу Септември, в който "моряците" надделяха с 2:0.

"В атакуващ план всеки един отбор може да има проблем, когато не вкарва. През първото полувреме имаше някои ситуации, в които трябваше по-насточиво да се потърси топката в наказателното поле на съперника, както го направи Иса при първия гол. При втория гол мисля че имахме пет човека в пеналта, а през първото полувреме не беше така. Говорим преди мач, че трябва да сме търпеливи, но това не означава, че трябва да чакаме да се случат нещата от само себе си.

През второто полувреме вкарахме малко повече скорост и агресия и се получиха нещата, за щастие.

Трябва да реагираме малко по-добре в някои ситуации в дефанзивен план, когато загубим топката, защото, когато играем срещу по-опитни футболисти ще ни е трудно. Постигнахме важна победа, за която момчетата се постараха, искахме, ако може по-рано да решим двубоя, за да опитаме да съхраним някои футболисти, не успяхме, но пък от друга страна мачове през 3-4 дни може да ни вкарат по-бързо в ритъм", отбеляза Илиан Илиев.

Дали сме успели да запазим сили за Апоел Беер Шеева ще видим в четвъртък.

"Може би съперникът подходи по-леко към първия двубой, тъй като е ясно, че има и втори мач. Призовавам колкото може повече от нашите фенове да дойдат на стадиона в Разград, за да ни подкрепят. Надявам се, че с тяхна помощ ще се опитаме да отстраним един отбор, който е традиционен участник в Евротурнири, с качествени футболисти, но мисля, че и ние имаме нашите шансове", завърши коментара си Илиан Илиев.

2024 © Варна е

Тото Скилачи си отиде на 59 години

Легендарният италиански футболист е загубил битката с рака

Голмайсторът на световното първенство през 1990 година Салваторе Скилачи e починал тази сутрин на 59-годишна възраст, съобщават медиите в Италия. Бившият нападател, който в последните две години се бореше с рак на дебелото черво, бе приет в болницата в Палермо на 7 септември в тежко общо състояние. Два дни по-късно от клиниката обявиха, че Скилачи се чувства много по-добре, но подобряването му, за съжаление, е било само временно. На 14-и септември неговото семейство обяви, че Тото се бори с всички сили. Днес тази битка бе изгубена окончателно от един от любимците на Италия.

Скилачи има седем гола в 16 мача за националния отбор на Италия.

Шест от тях той отбеляза по време на Световното първенство през 1990 година, благодарение на което спечели "Златната обувка" за голмайстор на турнира.

На клубно ниво Тото отбеляза 61 гола в 219 шампионатни срещи за Месина, след което премина в Ювентус. За "бианконерите" реализира 26 попадения в 90 мача в Серия "А". Между 92-ра и 94-та игра с екипа на Интер. В края на кариерата си носеше екипа на японския Джубило Ивата.