Нови два медала за България от Световната купа по гимнастика във Варна

Йордан Александров спечели сребро във финалите на успоредка и на висилка

Нови два медала за България донесе вторият ден от финалите на Световната купа по гимнастика във Варна. Йордан Александров спечели сребро във финалите на успоредка и на висилка. Както ВАРНА Е ви информира, ден по-рано Еди Пенев завоюва златото на земя.

На крачка от медалите остана големият талант на варненския ГСК „Интерком груп Черноморски юнак“ Божидар Златанов. Той се нареди четвърти във финалите на прескок и на успоредка.

Димитър Димитров и Еди Пенев се наредиха шести съответно във финалите на прескок и на висилка.

Единствената представителка на България във финалите при дамите - Никол Тодорова завърши осма на греда.

От Българската федерация по гимнастика благодариха на всички състезатели, треньори, съдии, на щабовете на състезателите, на доброволците, спонсорите и домакините от Двореца на културата и спорта във Варна за високото ниво на организацията и провеждането на тази седма световна купа у нас.

2023 © Варна е / снимки: Българска федерация по гимнастика

Варненският гимнастик Божидар Златанов спечели държавната титла в многобоя за мъже

"Интерком груп Черноморски юнак" заслужи и отборния трофей при младежите

Състезателят на варненския клуб по спортна гимнастика "Интерком груп Черноморски юнак" Божидар Златанов спечели титлата в многобоя при мъжете на Държавното лично отборно първенство за Купа "България" по спортна гимнастика, което се провежда в Благоевград.

Златанов събра 78.900 точки, след като получи оценки 13.000 точки на земя, 12.100 на кон с гривни, 13.200 на халки, 14.200 на прескок, 13.100 на успоредка и 13.300 на висилка.

Втори е Даниел Трифонов (Левски-Спартак) със 77.800 точки, а трети се нареди Димитър Димитров (ЦСКА) със 76.300.

Защитаващият титлата си и шампион в последните две години Теодор Трифонов Светкавица (Търговище) остана със 70.950 точки.

При младежите първи в многобоя стана Любомир Станоев (Любчо Солачки) със 70.900 точки, а при юношите старша възраст златото взе Никълъс Наков (Левски-Спартак) със 72.530.

Отборно при мъжете на първо място е ЦСКА с 200.333 точки, при младежите триумфира Интерком груп Черноморски юнак (Варна) със 193.396 точки, а при юношите старша възраст титлата е за Светкавица (Търговище) с 223.510 точки.

Днес - 23 март, са финалите на отделните уреди във всички възрастови групи.