Мобилно меню

Людмил Димитров от СКТМ Комфорт стана шампион на България по тенис на маса

Представители на варненския клуб завоюваха и всички златни медали на двойки
Людмил Димитров от СКТМ Комфорт стана шампион на България по тенис на маса
878

Състезателят на варненския клуб по тенис на маса Комфорт, Людмил Димитров стана шампион на България в националното първенство по тенис на маса до 15 години. По пътя към титлата той отстрани брат си Виктор Димитров на полуфинал и съотборника си Мирослав Шмидт на финал, като и над двамата се наложи с по 3:2. Пълната хегемония на СКТМ Комфорт при кадетите допълни Кирил Спиридонов, който също се окичи с бронз, след като на крачка от финала отстъпи на Мирослав Шмидт.

Представители на СКТМ Комфорт триумфираха на двойки и при двата пола, както и в смесените двойки. 

При кадетите трофея завоюва тандемът на Комфорт Виктор Димитров - Кирил Спиридонов, надделял над съотборниците си Мирослав Шмидт - Людмил Димитров на финала. Още две двойки на СКТМ Комфорт допълниха призовото класиране при кадетите. С бронз се окичиха Стефан Бончев - Борис Бончев и Траян Георгиев - Ивайло Йорданов. 

При кадетките шампионската титла отиде при двойката на СКТМ Комфорт Белослава Балканска - Анна Гудеманова, които на финала се наложиха над Полина Енчева от Комфорт и Деница Живкова от Надежда (София). С бронзови медали се окичиха двойки от Две могили и Светкавица (Търговище). 

При смесените двойки златото отиде при Мирослав Шмидт и Полина Енчева от Комфорт. Със сребро останаха съотборникът им Кирил Спиридонов в тандем с Нина Николова от Металик (Перник). Бронзови медали получиха двойките Виктор Димитров (Комфорт Варна) - Жаклин Райкова (Дигеста София) и Тома Николаев (Комфорт Варна) - Паула Вълчанова (Светкавица Търговище). 

Единствено в надпреварата при кадетките СКТМ Комфорт остана без златно отличие. Там трофеят отиде при Нина Николова от Металик (Перник), със сребро се окичи Паула Вълчанова от Светкавица (Търговище). Бронзът остана за Полина Енчева от СКТМ Комфорт и Есел Ибрахим от Родопи (Момчилград). 

Общо 23 медала спечелиха представителите на варненския клуб по тенис на маса от държавното първенство до 15 години, които триумфираха с отборните титли в двата пола, както ВАРНА Е ви информира. Състезатели на СКТМ Комфорт заслужиха 11 златни, 5 сребърни и 7 брознови медала от националния шампионат в тази възрастова група, който се проведе от 14 до 17 март. 

2024 © Варна е / снимки: СКТМ "Комфорт"

Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Момичетата на СКТМ Варна заслужиха сребро в отборната надпревара
Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Поредното добро представяне в състезания за подрастващи записаха тенисистите на Спортен клуб по тенис на маса Варна. В Държавното първенство до 11 години, което се проведе в Благоевград от 19 до 21 юни, момичетата на клуба спечелиха сребро отборно. В индивидуалната надпревара Карола Карова беше тотален хегемон, като завоюва три златни медала - индивидуално, на двойки с Моника Илиева (“Янтра” Полски Тръмбеш) и на смесени двойки с Емил Попов (“Попови” Стамболийски).

Индивидуалната титла е втора поредна за Карола в тази възрастова група, изтъкват от клуба. 

От СКТМ Варна отбелязват добро представяне и на другите си състезатели: 

“Александър Драгоев показа сериозен напредък след като премина успешно груповата фаза, но отпадна за влизане в първите шестнадесет в основната схема.  
Лада Золотухина показа характер като надви всички в групите безпроблемно, но отстъпи на третата в състезанието за влизане в първите осем.
Ния Атанасова отново беше във вихъра си. Победи всички в групата си, а в основната схема дори имаше шанс да играе за медал.
Ния успя да вземе и бронзов медал на двойки със София Кирилова от Варна 2015”. 

От клуба обобщават, че успехите са резултат от ежедневната усилена работа с младите таланти в тениса на маса. 

2026 © Варна е / снимка: СКТМ Варна