Черно море победи Дея спорт и завърза четвъртфиналния сблъсък

Полуфиналистът ще бъде излъчен след трети двубой - на 28 март в Бургас

Волейболистите на Черно море завързаха четвърфиналната серията с Дея спорт (Бургас) в плейофите на волейболната суперлига при мъжете, след като спечелиха втория двубой помежду им. Срещата, играна в зала "Христо Борисов" във Варна завърши с успех на домакините с 3:2 гейма. Така полуфиналистът ще бъде излъчен в трети двубой между двата тима, на 28 март (четвъртък), от 19:00 ч. в зала "Младост" в Бургас.

Двубоят предложи много интересни моменти и обрати - най-ключовият от тях  в решителната четвърта част, когато гостите бяха близо до затваряне на мача. Тогава домакините от Варна показаха силна воля и измъкнаха победата, обобщават от bgvolleyball.com.

Окрилени от успеха си в първия мач, волейболстите на  Дея спорт лесно спечелиха първия гейм на срещата във Варна след 16:25.

Домакините показаха характер във втората част и взеха преднина при 8:1 и 10:3, след което съперникът постепенно скъси дистанцията. В средата на гейма (13:12) бургазлии се доближиха максимално, но не успяха да направят нещо повече. Момчетата на Пламен Христов диктуваха изцяло ситуацията до края на гейма и заслужено триумфирах с категоричното 25:14.

Гостите от Дея спорт отговориха подобаващо и след светкавична трета част, отново спечелена от тях с 16:25 за втори път излязоха напред в мача и бяха на гейм от спечелване не само на двубоя, но и на четвъртфиналния сблъсък.

Решителната четвърта част стартира с преднина на гостите от Бургас (5:2), но варненци успяха да изравнят. Дея отговори със силен отпор, домакините обаче не се отказаха. Почти до края резултатът в гейма вървеше точка за точка. Въпреки че пропуснаха първия си геймбол, "моряците" в крайна сметка триумфираха с 25:23 и вкараха срещата в тайбрек.

Във финалния пети гейм очаквано битката бе ожесточена и за всяка точка. Въпреки съпротивата на Дея спорт, волейболистите на Черно море бяха стабилни до края и заслужено триумфираха след 15:12 и 3:2 в общия резултат.

Най-резултатни за победителите бяха Симеон Димитров и Мирослав Градинаров с по 18 точки (5 аса, 1 блокада) (2 аса, 1 блокада). С 11 точки завърши Борис Начев (4 аса, 2 блокади).

За Дея спорт Лукас Мадалоз приключи с 27 точки (2 аса, 2 блокади), 12 точки добави Стефан Чавдаров (4 аса, 3 блокади). 11 точки реализира Теодор Тодоров (1 ас, 3 блокади).

2024 © Варна е / снимка: Национална Волейболна Лига

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.